10-lecie eTwinning w Brzeźnicy

10-lecie eTwinning w Brzeźnicy

Obchody 10-lecia programu eTwinning oraz przypadającej w okresie od 28 września do 12 października europejskiej kampanii Tygodnie eTwinning w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzeźnicy rozpoczęły się wspólnym świętowaniem wraz z goszczącą w Brzeźnicy grupą partnerską z Gimnazjum Orła Białego w Daszewicach. W ramach historyczno-językowego projektu eTwinning „Małopolska_Wielkopolska_Polska” uczniowie szkół partnerskich spotkali się by wspólnie realizować zaplanowane zadania.

Świętowanie obchodów 10-lecia eTwinning uroczyście zainaugurowała pani dyrektor Anna Lang, a urodzinowe torty po wspólnym zdmuchnięciu świeczek zostały skonsumowane ze smakiem przez gości i gospodarzy spotkania.

Idee partnerstw eTwinning zostały przedstawione zebranej w auli ZSP w Brzeźnicy społeczności Gimnazjum. Prezentacje programu eTwinning i szkolnych projektów zaprezentowały uczennice klasy III C biorące udział w międzynarodowym projekcie „EU-career: Professions among EU countries”. Uczniowie po obejrzeniu i wysłuchaniu prezentacji brali udział w indywidualnym konkursie wiedzy o eTwinning. Następnie cztery drużyny składające się z przedstawicieli obu szkół partnerskich z Brzeźnicy i Daszewic miały możliwość wykazania się wiedzą o eTwinning podczas rozwiązywania interaktywnego quizu przeprowadzonego za pomocą aplikacji „Kahoot!”. Na najlepszych czekały nagrody ufundowane przez Krajowe Biuro Programu.

Informacje dotyczące eTwinningu znalazły się na okolicznościowej gazetce „10 lat eTwinning”.

Mamy nadzieję, że dzięki Tygodniom eTwinning 2015 w naszej szkole realizowane będą coraz ciekawsze projekty. Nawiążemy nowe przyjaźnie i zdobędziemy cenne doświadczenia.

Grażyna Krawczyk i Danuta Tracz

Zobacz galerię zdjęć