Konferencja warsztatowa dla dyrektorów szkół i nauczycieli

Konferencja warsztatowa dla dyrektorów szkół i nauczycieli

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Krajowe Biuro Programu eTwinning wraz z Kuratorium Oświaty w Łodzi serdecznie zaprasza dyrektorów i nauczycieli wszystkich poziomów nauczania, a także przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego do udziału w konferencji warsztatowej eTwinning 10 października 2017 r. w godzinach 10:00 -18:00 w Hotelu Ambasador Centrum, Łódź, Al. Piłsudskiego 29.

 

Konferencja i warsztaty przeznaczone są dla nauczycieli, którzy chcą rozpocząć współpracę w ramach programu eTwinning. Uczestnicy poznają zasady udziału w programie, jego zalety, przykładowe projekty oraz praktyczne wykorzystanie internetowych narzędzi. Istotnym punktem programu będzie omówienie efektów współpracy dyrektora szkoły i nauczyciela realizującego projekt, korzyści z nich wynikających a także korzyści wynikające z tej współpracy zarówno dla nauczycieli i szkoły, jak i uczniów.

W ramach spotkania zaplanowano warsztaty dotyczące programowania dla początkujących, zarówno w wersji z i bez komputera:

Tematyka warsztatów:

  1. Programowanie z Baltie
    Jak nauczyć dzieci programowania z wykorzystaniem aplikacji Baltie? Metody pracy podczas zajęć z programowania. Warsztat przeznaczony dla nauczycieli pracujących z różnymi grupami wiekowymi uczniów.Prowadzi: Bohumir Soukup  – autor programu Baltie.
  2. Programowanie i kodowanie bez komputera i proste aplikacje komputerowe
    Jak w atrakcyjny sposób wprowadzić programowanie, kodowanie, myślenie komputacyjne?Zaczniemy bez komputera, ale poznamy też proste aplikacje internetowe Warsztat przeznaczony dla nauczycieli przedszkolnych i młodszych klas szkół podstawowych.Prowadzi: Bronisława Niespor – trener programu eTwinning.
  3. TIK w edukacji
    Proste aplikacje internetowe przydatne podczas realizacji projektów edukacyjnych eTwinning, ale też zwiększające atrakcyjność prowadzonych lekcji. Warsztat przeznaczony dla nauczycieli pracujących z różnymi grupami wiekowymi uczniów.Prowadzi: Katarzyna Sopolińska – trener programu eTwinning.
  4. Narzędzia internetowe eTwinningeTwinning Live do komunikowania się z innymi nauczycielami polskimi i europejskimi, a także TwinSpace, czyli platforma do realizacji projektu eTwinning.Prowadzą: Ewa Grzesiak i Alina Wujcik  – trenerki eTwinning

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie konferencji, gdzie znajduje się także program spotkania.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 9 października 2017.

Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą laptopa z możliwością podłączenia do sieci internetowej przez WIFI