Aktywny wrzesień w językowej grupie eTwinning

Aktywny wrzesień w językowej grupie eTwinning

Wrzesień jest dla językowców bardzo pracowity nie tylko ze względu na powrót do szkoły. W tym miesiącu świętujemy dwa ważne wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Kropki i Europejski Dzień Języków Obcych. Członkowie grupy eTwinningowe TIKanie z językami połączyli obie okazje, aby wspólnie wypracować ciekawe efekty, mogące służyć w przyszłości jako inspiracja do urozmaicenia wrześniowej pracy z uczniami w każdym wieku.

Na początek nauczyciele języków: angielskiego, niemieckiego i francuskiego przypomnieli sobie instrukcję korzystania z aplikacji WordArt, aby wraz ze swoimi uczniami stworzyć kropkowe językowe chmury wyrazowe. Jest to świetny sposób na powtórzenie słownictwa z poszczególnych działów tematycznych, a także utrwalenie pisowni najbardziej problematycznych wyrazów. Oto kilka przykładów utworzonych chmur:

Wszystkie prace zostały zebrane na Padlecie:

Europejski Dzień Języków z Kropką 2021  

 

Drugie zadanie przeznaczone było dla nauczycieli i służyło wymianie przykładów dobrych praktyk. Chętni członkowie grupy uzupełniali slajdy w prezentacji Europejski Dzień Języków z Kropką. Jak uczymy kreatywności na lekcjach języków obcych?. Efektem jest utworzony w Canvie zbiór przydatnych porad, wspierających nauczycieli we wzmacnianiu w uczniach pomysłowości, pragnienia odkrywania świata i czerpania radości z uczenia się.

 

Europejski Dzień Języków z Kropką. Jak uczymy kreatywności na lekcjach języków obcych?  

 

Grupa nie zwalnia tempa – jeszcze w październiku pojawią się aktywności przeznaczone przede wszystkim dla początkujących eTwinnerów, którzy chcieliby się zaangażować w swój pierwszy projekt językowy. Zapraszamy!

 

Jak stać się członkiem tej wyjątkowej grupy?

Wystarczy zalogować się na eTwinning LIVE, wejść do zakładki Grupy i odszukać korzystając z nazwy eTwinningowe TIKanie z językami  Następnie kliknąć Przejdź do grupy:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

i dalej Dołącz do grupy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grupa swoją funkcjonalnością przypomina TwinSpace i prowadzona jest w języku polskim. Znajdziecie tu już ciekawe materiały dodane przez trenerki!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Korzystanie z grupy jest bezpłatne i dostępne dla każdego zarejestrowanego eTwinnera.