Anatomia fake-newsa

Anatomia fake-newsa

Zapraszamy na bezpłatne webinarium CHWYĆ FAKE-NEWSA ZA ROGI – Anatomia fake-newsa

W trakcie serii webinariów CHWYĆ FAKE-NEWSA ZA ROGI postaramy się wprowadzić Was w temat przewodni roku 2021 w programie eTwinning – dezinformację.

Na pierwszym z czterech spotkań skupimy się na budowie fakenewsa, postu trollującego oraz struktury click baitu. Zadaniem podsumowującym będzie stworzenie własnego fakenewsa. Uczestnicy poznają metody pracy, które mogą być realizowane z różnymi grupami uczniów (od klasy VI SP). Udział w spotkaniach przysłuży się pozyskaniu kompetencji cyfrowych oraz komunikacyjnych odnośnie zagrożeń związanych z nowymi mediami, pomoże przełamać barierę lęku w podejmowaniu tematu cyberbezpieczeństwa i manipulacji.

Webinarium poprowadzi Joanna Waszkowska – nauczycielka języka polskiego w II Liceum Ogólnokształcącym im. E. Plater w Sosnowcu. Microsoft Innovative Educator Expert oraz ambasadorka i trenerka platformy Edmodo. Entuzjastka gamifikacji, mediów cyfrowych oraz edukacji globalnej w nauczaniu. Pracuje metodą scaffolding autorsko dostosowaną do nauczania literatury, kultury i języka polskiego. Należy do grupy Superbelfrzy RP, autorka bloga http://uczycielnica.blogspot.com/

TERMIN: 22.09.2020 godz. 18:30
CZAS TRWANIA: 60 minut
MIEJSCE:  eTwinning Live  

Aby wziąć w nim udział wystarczy:

  1. Zalogować się już teraz na eTwinning LIVE i przejść do sekcji WYDARZENIA
  2. Przy pomocy wyszukiwarki odnaleźć nadchodzące wydarzenie (wystarczy wpisać jego nazwę CHWYĆ FAKE-NEWSA ZA ROGI – Anatomia fake-newsa otworzyć klikając w jego tytuł
  3. Kliknąć DOŁĄCZ DO TEGO WYDARZENIA (jak na ilustracji poniżej)
  4. W dniu Webinarium, (22.09.2020), wejść do pokoju wideokonferencji. Pokój zostanie uruchomiony na 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.

Liczba miejsc ograniczona (100).

Nagranie zostanie udostępnione tydzień po webinarium na kanale YouTube – eTwinning Polska.

 

 

Dowiedz się więcej o Wydarzeniach i możliwościach, które oferują oglądając wideoprzewodniki: