Bezpieczeństwo w Internecie

Bezpieczeństwo w Internecie

Publikacja The Web We Want  ukazała się w lutym 2013r. podczas rokrocznie obchodzonego Dnia Bezpiecznego Internetu. Została stworzona przez młodych ludzi z całej Europy. Dwa lata później grupa nauczycieli z kilkunastu krajów została zaproszona do opracowania scenariuszy zajęć, które są rozwinięciem i poszerzeniem tematyki e-safety. Scenariusze te zawierają propozycje zadań, których celem jest rozwijanie kreatywności i umiejętności krytycznego myślenia.

Jednym z autorów tych materiałów jest ambasador programu eTwinning w województwie podkarpackim – Adam Stępiński.

To właśnie on, już 28 czerwca 2016 o 16.00,  poprowadzi event edukacyjny – Bezpieczeństwo w Internecie. Dołączyć do niego możecie bezpośrednio z Waszych eTwinning LIVE – zakładka Wydarzenia.

Wystarczy wejść, wyszukać wydarzenie po jego nazwie i kliknąć w ZAPISZ SIĘ!

W trakcie spotkania Adam Stępiński przybliży Wam tematykę i możliwe sposoby wykorzystania wspomnianych publikacji na lekcjach i w projektach eTwinning. W czasie spotkania uczestnicy dowiedzą się min. jak efektywnie wykorzystywać scenariusze, w jaki sposób pomagają rozwijać umiejętności kluczowe uczniów oraz jakie innowacyjne metodologie i narzędzia internetowe są popularyzowane w tych materiałach.

Zapraszamy!

Dodaj komentarz