Bliski sercu, a tak mało znany dzień: 21 Lutego – Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Bliski sercu, a tak mało znany dzień: 21 Lutego – Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Zapraszamy na bezpłatne webinarium ETWINNERZY Z PASJĄ – Bliski sercu, a tak mało znany dzień: 21 Lutego – Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

Używając na co dzień języka, nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo jest ważny w naszym życiu, nie myślimy o tym, że nadaje formę naszym wyobrażeniom, myślom, tworzy naszą osobowość i w efekcie nas samych, to jak działamy. Językpozwala na formułowanie myśli, idei, wyrażanie uczuć, tworzenie pomysłów i ich przekazywanie. Język pozwala uczyć się i poznawać świat, cieszyć się życiem. Jest to pierwszy język, który usłyszeliśmy i nauczyliśmy się rozumieć, język którym mówiła do nas najważniejsza osoba w naszym życiu – nasza Mama.

Celem wydarzenia jest przybliżenie nauczycielom, dlaczego Dzień 21 lutego został ustanowiony przez UNESCO Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego oraz ukazanie bogactwa językowego na świecie.

Podczas wydarzenia zostaną przedstawione materiały edukacyjne, opracowane podczas projektu eTwinning dotyczące tego święta – efekty działań podejmowanych lokalnie i we współpracy. Materiały te będą  udostępnione jako przykład dobrej praktyki, który można wykorzystać jako bazę edukacyjną. Spotkanie będzie inspiracją dla nauczycieli do podejmowania tej tematyki.

Spotkanie poprowadzi Zygmunt Gajowniczek – doktor nauk o Ziemi, regionalista, biolog, geograf, nauczyciel dyplomowany, autor wielu publikacji na temat historii i kultury południowo-wschodniego Mazowsza. Poprzez swoją praktykę dydaktyczną stara się łączyć to co bliskie każdemu uczniowie – własną Mała Ojczyznę, z edukacją wielokulturową.

TERMIN: 04.02.2021 godz. 19.00
CZAS TRWANIA: 60 minut
MIEJSCE:  eTwinning Live  

Aby wziąć w nim udział wystarczy:

  1. Zalogować się już teraz na eTwinning LIVE i przejść do sekcji WYDARZENIA
  2. Przy pomocy wyszukiwarki odnaleźć nadchodzące wydarzenie (wystarczy wpisać jego nazwę ETWINNERZY Z PASJĄ – Bliski sercu, a tak mało znany dzień: 21 Lutego – Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego otworzyć klikając w jego tytuł
  3. Kliknąć DOŁĄCZ DO TEGO WYDARZENIA (jak na ilustracji poniżej)
  4. W dniu Webinarium, (04.02.2021), wejść do pokoju wideokonferencji. Pokój zostanie uruchomiony na 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.

Liczba miejsc ograniczona (100).

Nagranie zostanie udostępnione tydzień po webinarium na kanale YouTube – eTwinning Polska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dowiedz się więcej o Wydarzeniach i możliwościach, które oferują oglądając wideoprzewodniki: