Code Week 2018

Code Week 2018

Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa zapoczątkowana w 2013 r. przez młodych doradców ds. agendy cyfrowej współpracujących z Komisją Europejską. Akcja realizowana jest przez wolontariuszy w całej Europie i ma na celu szeroko rozumianą promocję programowania. Polska od początku jest zaangażowana w rozwijanie tej inicjatywy i ma tu wielu entuzjastów – w zeszłym roku zorganizowali 1 142 wydarzeń!

W tym roku Code Week będzie trwał od 6 do 21 października 2018. Weźcie w nim udział organizując własne wydarzenie!

Wystarczy wybrać temat i grupę odbiorców, a następnie dodać wydarzenie do mapy wydarzeń. W organizacji eventów pomocny będzie zestaw informacji dla organizatorów.

Jeśli potrzebujesz pomocy lub masz jakiekolwiek pytania, zawsze możesz skontaktować się z Ambasadorami Europejskiego Tygodnia Kodowania w swoim kraju.

Możesz także wziąć udział w wydarzeniu odbywającym się w twojej okolicy. Znajdziesz ich dziesiątki – poświęcone różnym zagadnieniom dla uczestników we wszystkich grupach wiekowych. Udział w wydarzeniach jest całkowicie darmowy i nie wiąże się z koniecznością spełniania żadnych wymagań.

Możesz także skorzystać z listy materiałów, dzięki którym możesz zacząć zabawę z programowaniem już teraz.

Dlaczego warto się przyłączyć do Code Week?

W erze cyfrowej program nauczania informatyki powinien obejmować podstawy kodowania oraz rozwój kluczowych kompetencji związanych z myśleniem obliczeniowym, takich jak rozwiązywanie problemów, współpraca i umiejętności analityczne. Nauka kodowania może pomóc uczniom w osiągnięciu wysokiego poziomu kompetencji cyfrowych i lepszym zrozumieniu otaczającego ich świata, a także zwiększyć ich szanse na odniesienie sukcesu w życiu osobistym i zawodowym.

Tydzień Kodowania oferuje wszystkim uczniom możliwość podjęcia pierwszych kroków w kierunku tworzenia treści cyfrowych poprzez zapewnienie szkołom i nauczycielom bezpłatnych możliwości rozwoju zawodowego, materiałów dydaktycznych, wyzwań międzynarodowych i programów wymiany.

Aby zacząć nie musisz znać się na kodowaniu. Wybierz tylko datę i zarejestruj aktywność na mapie. Na stronie znajdziesz niezbędne zasoby i informacje, z którymi bez problemu przygotujesz się do realizacji swoich planów!

Ponadto możesz wziąć udział w specjalnym wyzwaniu w ramach Tygodnia Kodowania dla wszystkich: połącz siły z innymi nauczycielami lub szkołami i zostań częścią społeczności podobnie myślących osób, które chcą dać uczniom możliwość stawiania pierwszych kroków w kodowaniu. Nawiąż współpracę z innymi nauczycielami, by zaangażować ponad 500 uczniów i otrzymać Certyfikat doskonałości.

Promując swoje działania nie zapomnijcie dodać #codeweek!