Czerpiąc z przeszłości, kształtujemy naszą przyszłość

Czerpiąc z przeszłości, kształtujemy naszą przyszłość

„Nasze bogate i różnorodne dziedzictwo kulturowe to ogromna siła, która pomaga budować nasz naród” – Nelson Mandela

Celem tegorocznej książki eTwinning jest zgłębienie różnorodnych aspektów dziedzictwa kulturowego oraz przedstawienie przykładów projektów eTwinning oraz pomysłów na różne działania nawiązujące do dziedzictwa kulturowego.

W pierwszej części publikacji dowiemy się, czym jest dziedzictwo kulturowe, a także zapoznamy się interpretacją dziedzictwa jako podejściem do kształcenia, natomiast druga część książki prezentuje przykłady inspirujących projektów eTwinning, związanych z tą tematyką.

Trzecia część prezentuje zasoby oferowane przez Europeanę – platformę cyfrową UE poświęconą dziedzictwu kulturowemu. Znajdziemy tutaj również pomysły na zadania do przeprowadzenia w klasie, powiązane z różnymi przedmiotami szkolnymi – począwszy od historii i astronomii po matematykę i języki obce.

W ostatniej części dowiemy się, jak nasi uczniowie mogą uczyć się o historii i dziedzictwie kulturowym wykorzystując do tego celu zasoby Domu Historii Europejskiej. Dowiemy się również, jak szkoły eTwinning mogą promować dziedzictwo kulturowe organizując działania w społecznościach szkolnych i poza nimi.

 

 

PDF do pobrania:

Czerpiąc z przeszłości kształtujemy naszą przyszłość