Czy kompetencje twarde dla twardzieli, a miękkie dla mięczaków?

Czy kompetencje twarde dla twardzieli, a miękkie dla mięczaków?

Zapraszamy na seminarium online, które odbędzie się w dniach 21-23 marca 2022r. (trzy wieczorne spotkania).

Wydarzenie w całości realizowane jest w formie online na platformie eTwinning LIVE. Skierowane jest w pierwszej kolejności do nauczycieli pracujących w szkołach branżowych i technicznych z uczniami w wieku 15-20 lat, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning i chcieliby, pod opieką ambasadora programu eTwinning, zrealizować swój pierwszy projekt pt. Czy kompetencje twarde dla twardzieli, a miękkie dla mięczaków?

Certyfikat wydawany jest wyłącznie osobom, które będą obecne na wszystkich spotkaniach szkoleniowych i wykonają zadania kursowe. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie. 

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu:

Program seminarium  

 

UWAGA!

Szkolenie oraz zawarte w nim treści opracowane zostały z myślą o nauczycielach pracujących w szkołach branżowych i technicznych z uczniami w wieku 15-20 lat. Jeśli nauczacie na innych etapach kształcenia lub w innych typach szkół wybierzcie inne seminarium – oferta wydarzeń będzie systematycznie rozszerzana o kolejne tematy dedykowane innym etapom edukacyjnym. Zapraszamy do uważnego śledzenia naszej strony, zwłaszcza zakładki Szkolenia krajowe.

 

Seminarium poprowadzi Ludmiła Mieńszykowa-Dessus

Pracuje w Zespole Szkół nr 10 im. Stanisława Staszica w Warszawie od 2017 roku jako nauczycielka przedmiotów spedycyjnych. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w branży TSL w firmie spedycyjno-transportowej (ścieżka kariery od spedytora do kierownika). Interesuje się współpracą międzynarodową między szkołami i promuje nauczanie przez doświadczenie praktyczne. Absolwentka studiów doktoranckich na UE w Poznaniu (Wydział Transportu), magisterskich na UWM w Olsztynie (Wydział Matematyki i Informatyki), studiów podyplomowe na SGH w Warszawie – Zarządzanie Łańcuchami Dostaw i Logistyka.

Jej pasją jest nauczanie, a motto to: „W życiu nie ma błędów, są tylko lekcje. Nie istnieje coś takiego jak złe doświadczenie, jest tylko okazja, żeby się rozwijać, uczyć i czynić postępy na drodze samodoskonalenia” (Robin Sharma).

 

Warunki udziału w seminarium:

1. Posiadanie konta w programie eTwinning.
Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany:

Dołącz do społeczności eTwinning  

Rejestracja przebiega w dwóch etapach: wstępnym i właściwym po odebraniu e-maila – dokończenie rejestracji.

2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.
W pierwszej kolejności na wydarzenie przyjmowani będą aktywni zawodowo nauczyciele pracujący w szkołach branżowych i technicznych z uczniami w wieku 15-20 lat, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning.

3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie trwania szkolenia oraz rozpoczęcia projektu.
Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych spotkaniach i dołączą do wspólnego projektu rejestrowanego przez prowadzącego seminarium ambasadora.

 

Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa).

Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe oraz aktywnie przystąpi do realizacji projektu eTwinning, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 9 marca 2022 o godzinie 23:59. W przypadku dużej ilości aplikacji nabór może zostać zakończony wcześniej.

 

Formularz zgłoszeniowy