Deutsch kreativ

Deutsch kreativ

Zapraszamy na seminarium online, które odbędzie się w dniach 3-5 listopada 2021r. (trzy wieczorne spotkania). Wydarzenie w całości realizowane jest w formie online na platformie eTwinning LIVE. Skierowane jest w pierwszej kolejności do nauczycieli j. niemieckiego klas IV-VIII ze szkół podstawowych, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning i chcieliby, pod opieką ambasadora programu eTwinning, zrealizować swój pierwszy projekt: Deutsch kreativ.

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia oraz opisem proponowanego projektu, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu:

Program seminarium  

 

Certyfikat wydawany jest wyłącznie osobom, które będą obecne na wszystkich spotkaniach szkoleniowych i wykonają zadania kursowe. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie.

 

UWAGA!

Szkolenie oraz zawarte w nim treści opracowane zostały z myślą o nauczycielach j. niemieckiego szkoły podstawowej (klasy IV – VIII). Jeśli nauczacie na innych etapach kształcenia lub w innych typach szkół wybierzcie inne seminarium – oferta wydarzeń będzie systematycznie rozszerzana o kolejne tematy dedykowane innym etapom edukacyjnym. Zapraszamy do uważnego śledzenia naszej strony, zwłaszcza zakładki Szkolenia krajowe.

 

Seminarium poprowadzi Malwina Kordus Ambasadorka i trenerka warsztatów komputerowych eTwinning w województwie dolnośląskim

Dyplomowana nauczycielka języka niemieckiego w Szkole Podstawowej nr 26 we Wrocławiu, nagrodzonej już dwukrotnie Odznaką Szkoły eTwinning. Realizuje projekty w j. niemieckim, angielskim i polskim, nagradzane Krajowymi i Europejskimi Odznakami eTwinning. Szkolny koordynator Szkół Stowarzyszonych UNESCO i Klubu Szkół UNICEF, Microsoft Innovative Educator Ekspert (2019, 2020), od wielu lat koordynatorka DBI, autorka artykułów w czasopiśmie „Języki Obce w Szkole”. Prelegentka na konferencjach krajowych i międzynarodowych, prowadzi wykłady, warsztaty, webinaria , dzieląc się wiedzą z nauczycielami. Z zamiłowania opiekun grupy teatralnej i pasjonatka nowoczesnych technologii w szkole.

 

Warunki udziału w seminarium:

1. Posiadanie konta w programie eTwinning.
Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany:

Dołącz do społeczności eTwinning  

Rejestracja przebiega w dwóch etapach: wstępnym i właściwym po odebraniu e-maila – dokończenie rejestracji.

2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.
W pierwszej kolejności przyjmowani będą nauczyciele j. niemieckiego szkoły podstawowej (klasy IV – VIII).

3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie trwania szkolenia oraz rozpoczęcia projektu.
Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych spotkaniach i dołączą do wspólnego projektu rejestrowanego przez prowadzącego seminarium ambasadora.

 

Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa).

Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe oraz aktywnie przystąpi do realizacji projektu eTwinning, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 28 października 2021 o godzinie 23:59.

 

Formularz zgłoszeniowy