Dzień Bezpiecznego Internetu 2016

Dzień Bezpiecznego Internetu 2016

W 2016 Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) będziemy obchodzić 9 lutego pod hasłem Lepszy Internet zależy od Ciebie!

Tego dnia odbędzie się wiele różnorodnych eventów i wiele inicjatyw będzie miało swój finał. Na chwilę obecną zgłoszono ich już 1083. Każda z nich ma na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Organizatorzy (w Polsce jest to Fundacja Dzieci Niczyje i Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – NASK) chcą poprzez kampanię podkreślić, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Zwracają również uwagę na potencjał sieci, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami oraz jako formę twórczej rozrywki.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004, we współpracy z wieloma medialnymi partnerami. Podczas obchodów DBI organizatorzy zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i osoby prywatne do wspierania tego przedsięwzięcia przez organizację lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów (m.in. zajęć edukacyjnych, happeningów, gazetek szkolnych, kampanii informacyjnych, konkursów) oraz zgłaszania ich za pośrednictwem umieszczonego na stronie formularza.

Organizatorzy najlepszych inicjatyw mają szanse wygrać atrakcyjne nagrody ufundowane przez partnerów DBI w Polsce.

Aktywności związane z Dniem Bezpiecznego Internetu można śledzić na profilach na portalu Facebook:

oraz na Twitterze @saferinternetday.

Posty i tweety dotyczące obchodów DBI opatrzone są zwykle hashtagami #‎dbi2016 i #SID2016. Za ich pomocą możecie wyszukać informacje zamieszczane przez organizatorów, jak i uczestników.

Nie zapomnijcie również dodać go do własnych postów, jeśli są związane z obchodami DBI!

Dodaj komentarz