Dzień Bezpiecznego Internetu 2017

Dzień Bezpiecznego Internetu 2017

Razem zmieniamy internet na lepsze to hasło zbliżającego się Dnia Bezpiecznego Internetu – DBI (Safer Internet Day – SID). 7 luty 2017 będzie momentem kulminacyjnym 13. edycji tego wydarzenia w Polsce. Ta niezwykła inicjatywa ma na celu zwrócenie uwagi na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas obchodów DBI organizatorzy chcą szczególnie podkreślić potencjał Internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

 

Wiele Waszych działań (eTwinningowych i nie tylko) idealnie wpisuje się w temat bezpieczeństwa w sieci dzieci, młodzieży i rodziców. Wiele z nich możecie idealnie wkomponować w obchody DBI 2017. Forma nie ma tu największego znaczenie. Mogą to być konferencje, wykłady, zajęcia warsztatowe, pogadanki, pikniki, przedstawienia… itp. Wszelkie inicjatywy związane z DBI możecie zgłaszać online do końca lutego 2017 r. poprzez formularz na stronie www.dbi.pl (formularz rejestracji inicjatyw dostępny jest TUTAJ).

Dla lokalnych organizatorów DBI, którzy zgłoszą swoją inicjatywę na stronie akcji oraz do końca marca 2017 r. prześlą sprawozdanie ze zrealizowanych akcji organizatorzy przygotowali konkurs z nagrodami (więcej szczegółów już wkrótce).

Obejrzyjcie film, który nieco Wam podpowie jak możecie się zaangażować.

 

Jak co roku, centralnym punktem obchodów DBI w Polsce będzie konferencja dla przedstawicieli sektora edukacyjnego i profesjonalistów pracujących z dziećmi, która odbędzie się 7 lutego 2017 r. Już wkrótce na stronie akcji pojawi się więcej informacji poświęconych temu wydarzeniu (m.in. program konferencji, formularz rejestracji na konferencję).

Obejrzyjcie również na żywo  konferencję w dniu 07.02.2017 – start o godzinie 10.00. Transmisja dostępna będzie na stronach www.saferinternet.pl, www.youtube.com/saferinternetpolska oraz www.facebook.com/bezpiecznyinternet.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorów unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.