Dzień Pluszowego Misia – konkurs

Dzień Pluszowego Misia – konkurs

Dzień Pluszowego Misia to popularne święto wśród językowców – znane misie pochodzą z wielu różnych krajów i łatwo jest znaleźć takiego, który będzie związany z nauczanym przez nas językiem.

Przykłady? Kubuś Puchatek i miś Paddington dla anglistów, Miś (i Tygrysek) z “Ach, jak cudowna jest Panama” Janoscha dla germanistów czy miś Colargol, wymyślony przez francuską pisarkę Olgę Pouchine, dla romanistów. Rusycyści mają swojego Niedźwiedzia – przyjaciela Maszy, a poloniści – misia Uszatka.

W związku z uniwersalnością i niezwykłą popularnością postaci sympatycznego pluszaka grupa  eTwinningowe TIKanie z językami ogłasza konkurs nawiązujący do zbliżającego się święta wszystkich niedźwiedzi – to już 25 listopada!

Planujesz przeprowadzenie lekcji tematycznej poświęconej misiom w jednej lub kilku klasach? Masz pomysły na to, jak zrealizować taką lekcję w warunkach edukacji zdalnej? Zaprezentuj nam scenariusz swoich zajęć! Gotowy dokument ze scenariuszem zamieść na Padlecie:

 

Dzień Pluszowego Misia  

 

Najciekawsze scenariusze zostaną zaprezentowane na stronie internetowej eTwinning Polska, a ich autorzy otrzymają certyfikaty.

Na scenariusze czekamy do 4 grudnia. Trzymamy kciuki!

 

 

Jak stać się członkiem tej wyjątkowej grupy?

Wystarczy zalogować się na eTwinning LIVE, wejść do zakładki Grupy i odszukać korzystając z nazwy eTwinningowe TIKanie z językami  Następnie kliknąć Przejdź do grupy:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

i dalej Dołącz do grupy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grupa swoją funkcjonalnością przypomina TwinSpace i prowadzona jest w języku polskim. Znajdziecie tu już ciekawe materiały dodane przez trenerki!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Korzystanie z grupy jest bezpłatne i dostępne dla każdego zarejestrowanego eTwinnera.

 

Zachęcamy także do odwiedzania pozostałych grup prowadzonych przez naszych trenerów:

Znajdziecie w nich materiały, aktywności i wsparcie dla Waszych działań związanych z tematem każdej z nich!