EDUinspiracje

EDUinspiracje

Szanowni Państwo,

jeśli w latach 20072013 realizowali Państwo projekt edukacyjny w ramach jednego z programów zarządzanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie EDUinspiracje 2013.

Udział w europejskim projekcie edukacyjnym niesie ze sobą wiele korzyści: umożliwia poprawę kwalifikacji zawodowych i kompetencji językowych, zdobycie bogatych doświadczeń oraz nawiązanie nowych przyjaźni. Podjęcie takiej inicjatywy to jednak  nie tylko przygoda życia.

To również otwarcie się na nowe wyzwania, które pobudza kreatywność, zmusza do refleksji, zmienia podejście do otaczającego nas świata, pozwala kształtować rzeczywistość.

Tegoroczna edycja konkursu jest wyjątkowa, gdyż zbiega się w czasie z trzema ważnymi rocznicami: obchodzimy właśnie 25-lecie realizacji programów edukacyjnych w Europie, 20-lecie działalności Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji oraz 15-lecie funkcjonowania europejskich programów edukacyjnych w Polsce.

Jednocześnie rok 2013 zamyka edycje wielu programów koordynowanych przez FRSE. Jest to dla nas czas podsumowań i przemyśleń, skłaniający do refleksji nad tym, w jakim stopniu realizacja międzynarodowych projektów edukacyjnych zmieniła życie naszych beneficjentów.

Konkurs EDUinspiracje ma na celu wyłonienie najciekawszych i najbardziej wartościowych projektów realizowanych w ramach programów zarządzanych przez  FRSE. To przykłady dobrych praktyk, które odniosły sukces. Poprzez promowanie takich inicjatyw chcemy pokazywać korzyści płynące z właściwego wykorzystania środków z Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

8 kwietnia 2013 r. ruszyła kolejna edycja konkursu EDUinspiracje pod hasłem „Historie sukcesu – jak udział w programach edukacyjnych wpłynął na funkcjonowanie instytucji i nasze życie”.

W tym roku konkurs ma charakter otwarty – obok obecnych w nim od dwóch lat beneficjentów programu „Uczenie się przez całe życie” do grona adresatów dołączyli beneficjenci programów „Młodzież w działaniu”, eTwinning, European Language Label, Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego oraz Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży.

Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń mija 1 lipca br. poniedziałek, godzina 23.59.

Metoda wysyłania zgłoszeń opisana jest na stronie:
http://www.eduinspiracje.pl/home/article/zgloszenie/lang:pl

Więcej informacji na stronie:
http://www.eduinspiracje.pl