Dzień Bezpiecznego Internetu z eTwinning – Edukacja medialna w erze dezinformacji

Dzień Bezpiecznego Internetu z eTwinning – Edukacja medialna w erze dezinformacji

Zapraszamy na bezpłatne webinarium Dzień Bezpiecznego Internetu z eTwinning – Edukacja medialna w erze dezinformacji.

Spotkanie skierowane jest do nauczycieli zainteresowanych tematyką edukacji medialnej. Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2021.

W trakcie spotkania z koordynatorem Akademii Fact-Checkingu Stowarzyszenia Demagog – Patrykiem Zakrzewskim, uczestnicy poznają podstawowe zagadnienia związane z tegorocznym tematami przewodnim programu eTwinning – Umiejętność korzystania z mediów (ang. media literacy) i walka z dezinformacją. Dowiedzą się m.in. dlaczego “fake news” to pojęcie chwytliwe, ale niezbyt użyteczne, kto korzysta na treściach wprowadzających w błąd, i w jaki sposób można weryfikować informacje pojawiające się w mediach społecznościowych. A przede wszystkim – od czego zacząć, proponując przygodę z media literacy swoim uczniom. Webinar będzie również okazją do zadania pytań przedstawicielowi Stowarzyszenia Demagog, pierwszej w Polsce organizacji fact-checkingowej specjalizującej się także w edukacji medialnej.

W drugiej części spotkania zaprezentujemy międzynarodową grupę eTwinning Bringing eSafety into eTwinning projects dedykowaną e-Bezpieczeństwu w edukacji, której moderatorką jest Aneta Wilk, ambasadorka programu eTwinning.

Liczba miejsc ograniczona: 500 osób. Uczestnicy otrzymają bezpłatnie certyfikaty potwierdzające ich udział w wydarzeniu

Nagranie zostanie udostępnione na kanale YouTube – eTwinning Polska.

TERMIN:  09.02.2021 godz. 18:00
CZAS TRWANIA: 90 minut
MIEJSCE:  Platforma ClickMeeting

Aby wziąć udział należy wypełnić:

Formularz zgłoszeniowy  

 

 

Jak stać się członkiem grupy Bringing eSafety into eTwinning projects?

Wystarczy zalogować się na eTwinning LIVE, wejść do zakładki Grupy i odszukać korzystając z nazwy Bringing eSafety into eTwinning projects. Następnie kliknąć Przejdź do grupy:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

i dalej Dołącz do grupy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grupa swoją funkcjonalnością przypomina TwinSpace i prowadzona jest w języku polskim. Znajdziecie tu już ciekawe materiały dodane przez trenerki i członków grupy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Korzystanie z grupy jest bezpłatne i dostępne dla każdego zarejestrowanego eTwinnera.