Edukacja w XXI wieku – problemy i wyzwania

Edukacja w XXI wieku – problemy i wyzwania

Współczesna szkoła, uczeń i edukacja stawiają przed nauczycielem szereg wyzwań. Wśród nich – umiejętności współpracy z kolejnymi pokoleniami nastolatków, poszukujących swojego miejsca w świecie, rozumienia zmian różnic pokoleniowych, a także wychwytywania aktualnych i przewidywania przyszłych potrzeb rynku pracy.

7 kwietnia 2016. w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie (ul. Stokłosy 3) odbędzie się konferencja pt. „Edukacja w XXI wieku – problemy i wyzwania”.

Konferencja skierowana jest do dyrektorów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych oraz doradców zawodowych. Rejestracja za pośrednictwem formularza on-line trwa do 5 kwietnia 2016 roku. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający udział w konferencji.

Jakie są niezbędne kierunki zmian we współczesnej edukacji? Czy nauczanie mobilne jest kluczem w dotarciu do pokolenia „Z”? W jaki sposób umiejętnie połączyć biznes z nauką? Przed edukacją w XXI wieku stoi wiele wyzwań i problemów. Organizowana przez AFiB Vistula konferencja pozwoli uczestnikom spojrzeć na powyższe kwestie wielotorowo – zarówno z perspektywy wykładowców szkół wyższych, jak i dyrektora szkoły oraz pracodawcy.

…Współczesna szkoła, uczeń i edukacja stawiają przed nauczycielem szereg wyzwań. Umiejętność poradzenia sobie w dynamicznie zmieniającym się środowisku wśród młodych ludzi i kolejnych pokoleń wymaga od nauczyciela elastyczności, szybkiej adaptacji do nowych warunków, ukierunkowanej na potrzeby ucznia, rozumienia zmian zachodzących w społeczeństwie, w tym przede wszystkim różnic pokoleniowych. System edukacji, aby mógł właściwie reagować na potrzeby rynku pracy, powinien z odpowiednim wyprzedzeniem identyfikować potrzeby kompetencyjne pracodawców. Podczas konferencji poruszone zostaną najbardziej newralgiczne dla nauczycieli i całego rynku edukacji kwestie… – zaprasza do udziału w spotkaniu wiceprzewodnicząca Rady Programowej konferencji, dr Agnieszka Knap-Stefaniuk z Instytutu, Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Krakowie, Instytut Zarządzania AFiB Vistula

My również zapraszamy – do zobaczenia na stoisku eTwinning w trakcie konferencji!

Szczegółowe informacje oraz program spotkanie znajdziecie na stronie eventu.

Dodaj komentarz