Escape Room 1944

Escape Room 1944

Koordynatorzy:

Obszary tematyczne:
historia/WOS, informatyka/TIK, edukacja obywatelska, edukacja medialna

Języki:
polski

Strona projektu:
https://twinspace.etwinning.net/91438

Nagrody i wyróżnienia:
Krajowa Odznaka Jakości

 

Uczestnicy nietypowej lekcji historii poznali podstawowe fakty dotyczące okresu Powstania Warszawskiego. Uczniowie, wcielając się w detektywów, samodzielnie szukali odpowiedzi na zaszyfrowane pytania, wyjaśniali zagadki i szukali tropów dających rozwiązanie tajemnic, tak by poznać 63 dni walczącej Warszawy.

Celem tego krajowego projektu było zapoznanie uczniów z faktami związanymi z Powstaniem Warszawskim. Poznawali twórczość pokolenia Kolumbów, piosenki konspiracyjne i dzielili się swoją wiedzą z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnej. Jednym z bardzo ciekawych elementów projektu była lekcja w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Pracując w grupach projektowych, w oparciu o zdobyta wiedzę, tworzyli zadania związane z Powstaniem Warszawskim, z których stworzono wspólny pokój zagadek. Powstał także bank wiedzy związanej z przebiegiem 63 dni Powstania oraz gra sprawdzająca zakres przyswojonych informacji.

Podjęte działania wpłynęły na rozwój licznych umiejętności dotyczących komunikacji, pracy w grupie, wykorzystywania TIK w procesie uczenia, a także wzrost zainteresowania historią.

Przez cały czas trwania projektu partnerzy pracowali razem korzystając z wspólnej przestrzeni TwinSpace, gdzie zgromadzili efekty swoich działań. Dużą uwagę poświęcali kwestiom bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z zasobów w Internecie.