Europejska Konferencja eTwinning 2014

Europejska Konferencja eTwinning 2014

Ponad 500 nauczycieli z całej Europy będzie zgłębiać, w jaki sposób eTwinning otwiera EDUKACJĘ poprzez innowacyjne nauczanie i uczenie się podczas dorocznej Konferencji w Rzymie w dniach 27-29 listopada 2014 r.

Temat tegorocznej Konferencji eTwinning to „Otwieranie edukacji”, w najszerszym znaczeniu tego hasła. Mowę powitalną wygłoszą włoska minister edukacji Stefania Giannini i przedstawiciel Komisji Europejskiej. Wykład inauguracyjny „Elastyczna edukacja” wygłosi Lord David Puttnam – wykład będzie dotyczył  systemów edukacji w obliczu potrójnego zagrożenia: „zmianami klimatycznymi” – cyfrowymi, ekologicznymi i gospodarczymi.

Jak czytamy w jednym z ostatnich komunikatów Komisji Europejskiej: „Nauczyciele powinni móc nabywać zaawansowane kompetencje informatyczne (…) aby nawiązywać łączność za pośrednictwem prężnych wspólnot praktyków, (…) co widać w niebywałym zaangażowaniu nauczycieli na platformie eTwinning; nauczyciele powinni być nagradzani za nowe metody nauczania”. Prace konferencji będą koncentrowały się wokół wymiany nowych praktyk, badania nowych sposobów nauczania i promowania społeczności eTwinning podczas warsztatów, sesji interaktywnych i nieformalnych spotkań. Konferencja będzie także okazją do świętowania wybitnych wyników współpracy szkół w ramach programu eTwinning. Ostatniego dnia panel ekspertów i nauczycieli wspólnie z audytorium przyjrzą się, w jaki sposób eTwinning podnosi kompetencje uczniów i nauczycieli.

W działającej pod patronatem Komisji Europejskiej akcji eTwinning, po dziewięciu latach swojej działalności, zarejestrowanych jest blisko 280 000 nauczycieli z 42 krajów, którzy komunikują się, współpracują i zakładają projekty edukacyjne ponad granicami. eTwinning utwierdził swoją rolę w kształtowaniu europejskiej przestrzeni edukacyjnej. Pomaga nauczycielom nawiązywać kontakty, współpracować i dzielić się w ramach największej społeczności edukacyjnej w Europie.

***
Strona internetowa konferencji: http://conference2014.etwinning.net/
Śledź Konferencję na Twitterze: #eTconf14
Link filmu wideo z zeszłorocznej konferencji: http://youtu.be/Tg_5c0VJ-PQ

Dodaj komentarz