Europejskie Nagrody eTwinning 2018

Europejskie Nagrody eTwinning 2018

31 

Europejskie Odznaki Jakości (EOJ) zostały już przyznane. Wkrótce opublikujemy pełną listę nagrodzonych projektów.

Szczęśliwi posiadacze EOJ mogą już ze swojego eTwinning LIVE aplikować do konkursu europejskiego. Pod nagrodzoną współpracą znajdą odnośnik ZŁÓŻ SWOJE ZGŁOSZENIE O NAGRODĘ eTWINNING 2018.

 


 

 

 

 

Formularz wypełnia tylko jeden z partnerów nagrodzonych EOJ. Warto więc wcześniej wspólnie ustalić szczegóły i zdecydować o treści zgłoszenia. Pozostali członkowie projekty będą mogli dodać swoje komentarze do zgłoszenia. Nie zapomnijcie o udostępnieniu materiałów na TwinSpace projektu.

 

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 1 grudnia 2017.

Swoje projekty możecie zgłaszać w kategorii głównej, sponsorowanej przez Komisję Europejską.
Kategoria dzieli się na 3 podkategorie:

Nagrody można zdobyć za projekty, w których biorą udział:

  1. Uczniowie w wieku 4-11 lat
  2. Uczniowie w wieku 12-15 lat
  3. Uczniowie w wieku 16-19 lat

Obok kategorii głównej w konkursie o Nagrody eTwinning, jest także kilka kategorii specjalnych, w których nagrody ufundowały inne organizacje.

Język hiszpański
Nagroda ufundowana przez hiszpańskie Ministerstwo Edukacji, Kultury i Sportu

W tej specjalnej kategorii zostaną nagrodzone projekty wykorzystujące język hiszpański jako główny język komunikacji lub skupiające się na nauce języka hiszpańskiego w sposób innowacyjny.

Język francuski
Nagroda ufundowana wspólnie przez Międzynarodową Federację Nauczycieli Języka Francuskiego oraz francuskie Biuro Kontaktowe Programu eTwinning

W tej specjalnej kategorii zostaną nagrodzone projekty wykorzystujące język francuski jako główny język komunikacji lub skupiające się na nauce języka francuskiego w sposób innowacyjny.

Nagroda im. Marii Skłodowskiej-Curie
Nagroda ufundowana przez Krajowe Biuro eTwinning w Polsce

Niniejsza kategoria specjalna została ustanowiona, by oddać hołd życiu i pracy Marii Skłodowskiej–Curie, pionierki w świecie nauki, laureatki dwóch nagród Nobla w dziedzinie fizyki i chemii. Nagroda zostanie przyznana najlepszemu projektowi w dziedzinie nauk przyrodniczych lub matematyki. Nagroda jest również otwarta dla projektów z innych dyscyplin, realizujących jakikolwiek temat powiązany z życiem lub pracą Marii Skłodowskiej-Curie.

Nagroda Porozumienia Międzykulturowego im. Mevlany
Nagroda ufundowana przez Krajowe Biuro eTwinning w Turcji

Mevlana był trzynastowiecznym poetą, mistykiem, prawnikiem i teologiem, którego celem życia i działalności było zachęcanie ludzi do wykazywania większego zrozumienia i stawania ponad granicami etnicznymi i kulturowymi, by w ten sposób tworzyć lepszy świat. Nagroda ta zostanie przyznana za projekt szerzący świadomość i zrozumienie innych poprzez wzmacnianie międzynarodowego dialogu z uczestnikami projektu z innych krajów.

Język angielski
Nagroda ufundowana przez British Council

Nagrodę mogą otrzymać projekty, w których głównym językiem komunikacji jest język angielski, i które jednocześnie realizują temat z zakresu solidarności lub rozwiązywania problemów pomiędzy społecznościami lub krajami. W projektach muszą brać udział uczniowie z przedziału wiekowego 12-15 lat.

Nagroda Śródziemnomorska
Ufundowana przez Krajowe Biura eTwinning Grecji, Cypru, Francji, Hiszpanii, Włoch, Portugalii, Albanii i Chorwacji

Nagrodę Śródziemnomorską można otrzymać za projekty związane z Morzem Śródziemnym, jego środowiskiem, historią, kulturą, kuchnią, turystyką i innymi podobnymi tematami. Morze Śródziemne stanowi główny morski superszlak dla transportu, handlu i wymiany kulturowej bardzo różnych ludzi. Nagroda otwarta jest dla wszystkich kategorii wiekowych i wszystkich krajów, które realizowały projekt związany z Morzem Śródziemnym.

Nagroda im. Pejo Javorova – za projekt zachęcający do czytelnictwa wśród młodych ludzi
Nagroda ufundowana przez Krajowe Biuro eTwinning w Bułgarii

Nagroda zostanie przyznana za projekt, którego głównym celem jest krzewienie miłości do czytelnictwa wśród młodych ludzi. Nagroda nosi imię jednego z najważniejszych przedstawicieli literatury bułgarskiej – Pejo Javorova. Nagroda jest otwarta dla wszystkich kategorii wiekowych i wszystkich krajów.

Nagroda w kategorii „Postawa obywatelska”
Ufundowana przez Krajowe Biura eTwinning Francji i Niemiec

Nagrodę może otrzymać projekt zgłębiający tematykę aktywnego obywatelstwa z perspektywy historycznej lub badający prawa i obowiązki obywateli, zarówno w dzisiejszym świecie, jak i w cyfrowym świecie XXI w.

 

Kto może się ubiegać

Aby wziąć udział w konkursie, projekty muszą mieć Europejską Odznakę Jakości, przyznaną w dowolnym roku trwania projektu. Wszystkie projekty muszą wykazać, że były aktywne w roku szkolnym 2016/2017.

Ważne: Jeśli projekt zwycięży, wówczas tylko partnerzy, którym przyznano wcześniej Krajową Odznakę Jakości będą mogli uczestniczyć w rozdaniu nagród.

Projekty mogą ubiegać się o Nagrody eTwinning tylko raz. Jednak te projekty, które wykazały niezwykłe osiągnięcia na przestrzeni czasu, mogą – za przyzwoleniem Narodowego Biura Kontaktowego Programu eTwinning – ubiegać się o nagrodę po raz drugi.