Godzina Kodowania 2016

Godzina Kodowania 2016

Godzina Kodowania, organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week), jest powszechnie uważana za największą inicjatywę edukacyjną w historii. Wzięło w niej dotychczas udział ponad 140 milionów uczestników, głównie uczniów, z całego świata.

Wydarzenie to cieszy się dużym zainteresowaniem w Polsce. Według danych zebranych przez organizatorów, 298 572 uczestników z Polski wzięło udział w 494 956 sesjach Godziny Kodowania w ciągu roku między grudniem 2014, a grudniem 2015! W poszczególnych miesiącach, z wyjątkiem miesięcy wakacyjnych, Polska plasowała się na miejscach 10-16 w rankingu liczby sesji i uczestników wśród ok. 200 krajów uczestniczących w tej inicjatywie. W szczególności w grudniu 2014, 80 535 uczestników z Polski (12 miejsce wśród krajów) wzięło udział w 127 455 sesjach (10 miejsce wśród krajów). W tej dużej grupie znalazło się wielu eTwinnerów. Mamy nadzieję, że tym razem również dołączą!

W 2016 roku Tydzień Edukacji Informatycznej przypada na 5-11 grudnia, 2016.

W Godzinie Kodowania można uczestniczyć przez cały rok, 24/7, z dowolnego miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie uczniów. Możliwe są również zajęcia bez komputerów.

Zarejestruj siebie i swoich uczniów

Rejestracji i logowania dokonuje się na stronie https://hourofcode.com/pl. Nauczyciel po zalogowaniu się na swoje konto ma dostęp do swojej „tablicy informacyjnej” (dashboard), z wieloma przydatnymi informacjami i odnośnikami do innych aktywności w ramach Godziny Kodowania. Może zarejestrować swoich uczniów i mieć dostęp do ich postępów w Kursach 1-4 (muszą być zalogowani).

Więcej informacji, a także scenariusze zajęć, kursy, samouczki i wskazówki znajdziecie na stronie Godziny Kodowania.

 

 

Zobaczcie tez wideo z udziałem sławnych sportowców zaangażowanych w akcję: