Grupy eTwinning – rozwiń swoje umiejętności, zdobądź nową wiedzę!

Grupy eTwinning – rozwiń swoje umiejętności, zdobądź nową wiedzę!

Czym są grupy? 

Grupy eTwinning to prywatne platformy dla eTwinnerów, gdzie mogą współpracować nad określonym tematem. Celem takich działań jest wymiana praktyk, dyskusje na temat metod nauczania i uczenia się oraz uzyskanie wsparcia w zakresie rozwoju zawodowego.

Każda grupa prowadzona jest przez doświadczonego eTwinnera, która ukończył dedykowany kurs na moderatora eTwinning. W ramach każdej z grup ustalane są działania i zadania, które zostają przez uczestniczących nauczycieli omówione, zanalizowane a następnie realizowane. Tematyka obejmuje zagadnienia od nauczania języków po przedsiębiorczość w edukacji, przedmioty STEM (nauka, technologia, inżynieria i matematyka).

Zajrzyj do grup na eTwinning Live, znajdź taką, która Cię interesuje i przyłącz się!

Kto organizuje/zakłada grupy ?

Centralne Biuro Programu eTwinning

Jak można dołączyć do grupy eTwinning ?

To bardzo proste, po prostu zaloguj się na eTwinning Live, a następnie przejdź do sekcji Grupy; tam znajdź odpowiednią grupę za pomocą wyszukiwarki i przyłącz się!

 

Aktualnie działające grupy eTwinning:

Virgilio – an introduction to eTwinning (Wergiliusz – wstęp do eTwinningu) 

Moderatorzy: Paola Arduini, Laura Maffei i Elena Pezzi

Jesteś nowym eTwinnerem? Jesteś tu już od jakiegoś czasu próbując znaleźć właściwą drogę? Czujesz się zagubiony i potrzebujesz pomocy? Jesteś we właściwym miejscu! Grupa ta będzie towarzyszyć Ci w Twojej podróży po eTwinningu. Zobaczysz, jak Program działa i co może zrobić dla Ciebie. Będziesz mógł poczuć wyjątkową atmosferę eTwinning: ciągła wymiana pomysłów i doświadczeń w społeczności praktyków – nauczycieli i uczniów, wzajemne uczenie się. Dołącz do nas i zacznij swoją podróż!

eTwinning for School Leadership (eTwinning na rzecz przywództwa w szkole)

Moderator: Anne Gilleran

Grupa ta jest szczególnie adresowana do dyrektorów szkół oraz wszystkich osób zaangażowanych w kierowanie szkołą. Grupa powstała po konferencji tematycznej zatytułowanej Citizenship – a new ethic for the 21st Century (Obywatelstwo – nowa etyka XXI w.), która odbyła się we Florencji we Włoszech, we wrześniu 2016 r. W ramach tej grupy będziecie brać udział w dyskusjach i szukać rozwiązań do problemów, z jakimi muszą się dzisiaj mierzyć kadry kierownicze szkół.

Teacher Academy Alumni – PBL COURSE GROUP (Absolwencji Teacher Academy – GRUPA KURSU PBL)

Moderator: Kornelia Lohynova

Tę grupę stanowi społeczność nauczycieli, którzy chcą dzielić się swoimi pomysłami i doświadczeniem, uczyć się od siebie wzajemnie i kontynuować rozwój zawodowy po udziale w kursie Teacher Academy poświęconym nauczaniu metodą projektów (PBL). To odpowiednie miejsce dla wszystkich eTwinnerów, którzy chcą stosować metodę PBL, rozwijać u uczniów umiejętności XXI w. i szerzyć radość nauki w szkole.

Bringing eSafety into eTwinning projects (Zapewnianie eBezpieczeństwa w projektach eTwinning)

Moderator: Aneta Wilk

Grupa adresowana jest do wszystkich eTwinnerów wykorzystujących media społeczne w nauczaniu. Ogólne cele grupy zakładają zapewnienie nauczycielom wsparcia w zakresie eBezpieczeństwa podczas wykorzystywania mediów cyfrowych w nauczaniu, zwłaszcza w kontekście przeprowadzania projektów eTwinning, rozwijanie umiejętności nauczycieli w zakresie przygotowywania przez nich własnych materiałów dydaktycznych dotyczących eBezpieczeństwa, które mogą wykorzystać w swojej praktyce nauczycielskiej, dzielenie się i wymiana wiedzy na ten temat z innymi nauczycielami.

Creative Classroom (Kreatywna klasa)

Moderator: Irene Pateraki

Twórcza społeczność nauczycieli i przyjaciół, w której dzielimy się doświadczeniem, pomysłami, bierzemy udział w twórczych działaniach, webinariach i uczymy się od siebie nawzajem. Creative Classroom to kreatywne dzielenie się i uznawanie pracy nauczyciela w szkole. Grupa Creative Classroom Group istnieje już na nowej platformie od siedmiu lat.

English as a Second Language (Język angielski jako drugi język)

Moderator: Theodora Gkeniou

Grupa adresowana do wszystkich nauczycieli w eTwinningu, którzy uczą języka angielskiego jako drugiego języka. Miejsce inspiracji, współpracy i doskonalenia zawodowego!

Entrepreneurship in education (Przedsiębiorczość w edukacji)

Moderator: Kornelia Lohynova

Edukacja w zakresie przedsiębiorczości to umożliwianie młodym ludziom rozwijania umiejętności potrzebnych w codziennym życiu i w pracy zawodowej. Tych ważnych umiejętności da się nauczyć i należy je włączać w przedmioty edukacyjne na wszystkich poziomach edukacyjnych. Jak? Wejdźmy do inkubatora biznesu, przejmijmy inicjatywę i wspólnie odkrywajmy sposoby rozwijania umiejętności naszych uczniów i nasze. Uczestnicy będą uczyć się od siebie wzajemnie, stając się nauczycielo-przedsiębiorcami z pozytywnym i aktywnym nastawieniem.

Game-based classroom (Lekcje oparte na grach)

Moderator: Glykeria Gkouvatsou

Dzisiaj gry stanowią wspólny język, funkcjonujący poza granicami państw. Pytanie nie brzmi, czy gry nadają się do nauki, ale jak wykorzystać pasję młodych ludzi i włączyć gry w proces nauczania/uczenia się. Grupa ta będzie skupiać się na powyższym pytaniu. Dokonamy także rozróżnienia pomiędzy grami komercyjnymi i edukacyjnymi i będziemy zastanawiać się, jak ten drugi rodzaj gier może promować uczenie się, współpracę i krytyczne myślenie.

Inclusive education (Edukacja włączająca)

Moderator: Marijana Smolčec

Grupa adresowana do wszystkich edukatorów, którzy chcą podnieść swoje umiejętności edukacyjne i wzmocnić swoje kompetencje w nauczaniu młodych ludzi z problemami w uczeniu się lub ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, a także uzdolnionych/utalentowanych uczniów. Jest to grupa wsparcia, gdzie nauczyciele będą dzielić się swoimi doświadczeniami, materiałami, działaniami, a także wezmą udział w seminariach online poświęconych różnym typom uczniów wymagających integracji społecznej /inclusive students.

Non-formal education (Edukacja pozaformalna)

Moderator: Violeta Hortensia Solomon

Weź udział w naszej pozaformalnej przygodzie i zacznij odkrywać młodzież, a także energię i świeżość tkwiące w nas samych. Wspólnie odkryjmy interaktywny potencjał edukacji i to że może być ona dobrą zabawą – nie tylko czytaniem książek i uczeniem się na pamięć – to także większa wiedza o nas samych i otaczającym nas świecie.

On s’amuse en classe FLE (Język francuski jako drugi język)

Moderator: Lydia Huskens

Szukasz ciekawych zadań, które dodadzą smaku twoim lekcjom francuskiego ? Szukasz nowych pomysłów, by zachęcić uczniów do nauki języka Moliera? Zastanawiasz się, jak inni nauczyciele w Europie uczą tego języka? Dołącz do naszej grupy “On s’amuse en classe FLE”. Wspólnie inspirujemy!

STEM

Moderator: Rafael Montero

Serdecznie zapraszamy nauczycieli przedmiotów przyrodniczych , technologii, inżynierii i matematyki na wszystkich poziomach kształcenia! Grupa ta to punkt spotkań, miejsce dzielenia się i uczenia się od siebie wzajemnie. Nanotechnologie, ICT, astronomia, metody oparte na dociekaniu naukowym, inteligencje wielorakie, propagowanie zawodów związanych z nauką, współpraca, targi naukowe… Podoba ci się? Dołącz!

Sustainability Education Network Service eTwinning – SENSE (Zrównoważony rozwój, edukacja, sieć, serwis, eTwinning)

Moderator: Agustín Bastida Rodríguez

Nauczaj ekologicznie! Chrońmy planetę dla naszych przyszłych pokoleń. Emisja dwutlenku węgla. Efekt cieplarniany. Zmiany klimatyczne. Recykling. Energia. Woda… To tylko niektóre z popularnych kwestii, którymi zajmujemy się mówiąc o środowisku, ale kształcenie w zakresie zrównoważonego rozwoju to coś więcej. Przyjdź do nas i dowiedz się. ESD: Wiesz, co ma SENS(E).

 

To tylko kilka z dostępnych na platformie Grup. Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź swoje miejsce wśród prawdziwych pasjonatów nowoczesnej i efektywnej edukacji.