INDUCAS: nowy projekt europejski oferujący wsparcie online dla początkujących nauczycieli i mentorów

INDUCAS: nowy projekt europejski oferujący wsparcie online dla początkujących nauczycieli i mentorów

INDUCAS to projekt pilotażowy finansowany przez Unię Europejską. Ma na celu zbadanie sposobu, w jaki początkujący nauczyciele i mentorzy mogliby być wspierani przez swoich kolegów – społeczność stającą w obliczu podobnych trudności, która online mogłaby dzielić się pomysłami i wspólnie szukać rozwiązań.

Pilotażowa faza projektu, realizowana pomiędzy majem 2017 r. i kwietniem 2018 r., będzie obejmować następujące elementy:

  • 6-tygodniowy kurs online zatytułowany ‘Mentoring in Schools’ (Mentoring w szkole) otwarty dla wszystkich nauczycieli w Europie, rozpoczynający się 15 maja 2017 r. W ramach kursu zostaną poruszone następujące tematy: strategie na rzecz dialogu, narzędzia służące obserwacji i refleksji oraz praktyczne przykłady skutecznych działań o charakterze mentoringu, wspierających nowych nauczycieli. Jeśli jesteś mentorem w szkole lub przygotowujesz się właśnie do podjęcia takiej roli, zapisz się na ten kurs tutaj.
  • Społeczność online dla nowych nauczycieli z Włoch, Francji, Szwecji i Rumunii. Oferta dla nowych nauczycieli! Jeśli nauczasz nie dłużej niż dwa lata i mieszkasz w jednym z tych krajów, możesz przyłączyć się do tej społeczności online i zacząć działać! Jeśli współpracujesz z eTwinnerami z tych krajów zachęć ich do udziału. Aby zgłosić swój udział, należy wypełnić ten formularz.
  • Społeczność online dla mentorów z Włoch, Francji, Szwecji i Rumunii, którzy chcą udzielać jeszcze lepszego wsparcia nowym nauczycielom i umożliwić im najlepszy start w karierze! Oferta dla mentorów nowych nauczycieli! Jeśli chciałbyś przyłączyć się do sieci dedykowanej mentorom i pracujesz w jednym z tych krajów, zapisz się najpierw tutaj na kurs mentoringu w szkole. Poleć go również swoim partnerom, jeśli współpracujesz z którymś z tych kraj Więcej informacji na temat sieci pojawi w ramach tego kursu.