Inventors who changed the World – Wynalazcy, którzy zmienili świat

Inventors who changed the World – Wynalazcy, którzy zmienili świat

Zapraszamy na seminarium online, które odbędzie się w dniach 7-9 marca 2022r. (trzy wieczorne spotkania).

Wydarzenie w całości realizowane jest w formie online na platformie eTwinning LIVE. Skierowane jest w pierwszej kolejności do nauczycieli pracujących z dziećmi z klas VI-VIII szkoły podstawowej, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning i chcieliby, pod opieką ambasadora programu eTwinning, zrealizować swój pierwszy projekt pt.: Inventors who changed the World – Wynalazcy, którzy zmienili świat.

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia i opisem projektu, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu:

Program seminarium  

 

Certyfikat wydawany jest wyłącznie osobom, które będą obecne na wszystkich spotkaniach szkoleniowych, wykonają zadania kursowe oraz dołączą do projektu.

 

UWAGA!

Szkolenie oraz zawarte w nim treści opracowane zostały z myślą o nauczycielach pracujących w klasach VI-VIII szkoły podstawowej. Jeśli nauczacie na innych etapach kształcenia wybierzcie inne seminarium – oferta wydarzeń będzie systematycznie rozszerzana o kolejne tematy dedykowane innym etapom edukacyjnym. Zapraszamy do uważnego śledzenia naszej strony, zwłaszcza zakładki Szkolenia krajowe.

 

Seminarium i projekt poprowadzi Anna Szczepaniak

Ambasadorka i trenerka warsztatów komputerowych oraz kursów online programu eTwinning w województwie dolnośląskim

Nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Dzierżoniowie (szkoła wyróżniona tytułem Top School of the Decade in Poland z okazji 10-lecia programu eTwinning, a w 2018 i 2020 roku eTwinning School Label). eTwinnerka od 2005 roku. Zrealizowała ponad 30 projektów wyróżnionych europejską odznaką jakości eTwinning, z których 7 zostało laureatami konkursu Nasz projekt eTwinning. Laureatka European Language Label za projekt „Z językami obcymi odkrywamy Europę”. Od roku 2018 również koordynatorka projektów Erasmus+ w synergii z eTwinning. W pracy motywuje uczniów do nauki angażując ich do międzynarodowych projektów o różnej tematyce, podczas realizacji których każdy może znaleźć dla siebie coś ciekawego. Cały czas dokształca się i poszukuje nowych, ciekawych dla uczniów metod i narzędzi TIK, które ułatwią i uatrakcyjnią im naukę. Autorka innowacji pedagogicznej „Projekt eTwinning z klasą”. Chętnie dzieli się swoją wiedzą z nauczycielami na konferencjach, kursach internetowych i warsztatach.

Warunki udziału w seminarium:

1. Posiadanie konta w programie eTwinning.
Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany:

Dołącz do społeczności eTwinning  

Rejestracja przebiega w dwóch etapach: wstępnym i właściwym po odebraniu e-maila – dokończenie rejestracji.

2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.
W pierwszej kolejności na wydarzenie przyjmowani będą aktywni zawodowo nauczyciele pracujący w klasach VI-VIII szkoły podstawowej, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning.

3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie trwania szkolenia oraz rozpoczęcia projektu.
Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych spotkaniach oraz rozpoczną projekt eTwinning.

 

Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa).

Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe oraz aktywnie przystąpi do realizacji projektu eTwinning, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 2 marca 2022 o godzinie 23:59.

Formularz zgłoszeniowy