Językiem po planszy – gry planszowe w terapii logopedycznej

Językiem po planszy – gry planszowe w terapii logopedycznej

Zapraszamy na bezpłatne seminarium online, które odbędzie się w dniach 20-21 marca oraz 27-28 marca 2021r. (cztery weekendowe spotkania). 

Wydarzenie w całości realizowane jest w formie online na platformie eTwinning LIVE. Skierowane jest w pierwszej kolejności do logopedów, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning i chcieliby, pod opieką ambasadora programu eTwinning, zrealizować swój pierwszy projekt pt: Językiem po planszy – gry planszowe w terapii logopedycznej.

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu:

Program seminarium  

 

UWAGA!

Szkolenie oraz zawarte w nim treści opracowane zostały z myślą o logopedach. Jeśli nauczacie na innych etapach kształcenia lub w innych typach szkół wybierzcie inne seminarium – oferta wydarzeń będzie systematycznie rozszerzana o kolejne tematy dedykowane innym etapom edukacyjnym. Zapraszamy do uważnego śledzenia naszej strony, zwłaszcza zakładki Szkolenia krajowe.

 

Seminarium poprowadzą:

  • Monika Witasik Ambasadorka programu eTwinning oraz trenerka warsztatów komputerowych w województwie mazowieckim. Logopeda i pedagog specjalny. Laureatka dwóch edycji konkursu “Lekcje o Mazowszu”, w ramach, którego stworzyła scenariusz m.in. z wykorzystaniem TIK w logopedii.  Od jakiegoś czasu prowadzi intensywne działania, żeby zmobilizować logopedów do pracy projektowej. Jej motorem napędowym do działania jest ”współpraca”. Jest współtwórcą poradnika ” Jak mogę pomóc swojemu dziecku? – Poradnik logopedyczny dla rodziców.”, który powstał w ramach projektu eTwinning. Żywi nadzieję, że grupa zawodowa logopedów włączy do swojej pracy motywatory w postaci nowych technologii, a logopedzi z przyjemnością pokażą w eTwinningowej społeczności na co ich stać.
  • Agnieszka Płoska uczy realizacji kampanii crowdfundingowych. Odczarowuje je i pokazuje jak możesz spełnić marzenia i finansować je dzięki zaangażowaniu społeczności. Nałogowo i zawodowo kreuje pomysły, zamienia je w projekty, a następnie realizuje. Od 2009 roku zajmuje się alternatywnym finansowaniem przedsięwzięć. Od 2014 roku pomogła około 100 projektodawcom pozyskać łącznie blisko 500 tyś zł. Konsultowała kolejne kilkadziesiąt projektów. Specjalizuje się w kampaniach opartych o nagrody (reward-based crowdfunding). Więcej informacji: www.agaploska.com

 

Warunki udziału w seminarium:

1. Posiadanie konta w programie eTwinning.
Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany:

Dołącz do społeczności eTwinning  

Rejestracja przebiega w dwóch etapach: wstępnym i właściwym po odebraniu e-maila – dokończenie rejestracji.

2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.
W pierwszej kolejności przyjmowani będą logopedzi, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning.

3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie trwania szkolenia oraz rozpoczęcia projektu.
Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych spotkaniach i dołączą do wspólnego projektu rejestrowanego przez prowadzącego seminarium ambasadora.

 

Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa).

Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe oraz aktywnie przystąpi do realizacji projektu eTwinning, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 17 marca 2021 o godzinie 23:59. W przypadku dużej ilości aplikacji nabór może zostać zakończony wcześniej.

 

Formularz zgłoszeniowy