Kampania Wiosenna 2022

Kampania Wiosenna 2022

W tym roku Kampania Wiosenna odbędzie się od 1 do 31 marca i umożliwi wyjaśnienie pewnych istotnych zagadnień powiązanych z tegorocznym motywem przewodnim, takich jak zrównoważony rozwój, włączanie społeczne, kreatywność, nauczyciele jako edukacyjni projektanci, nowe środowiska edukacyjne i kształcenie mieszane.

Kampania jest skierowana zarówno do nowych członków, jak i zarejestrowanych eTwinnerów, którzy uzyskają dostęp do inspirujących materiałów poświęconych tworzeniu sprzyjających włączaniu społecznemu i zrównoważonych szkół.

Na stronę kampanii, gdzie znajdziecie wiele przydatnych informacji i materiałów dydaktycznych, możecie przejść bezpośrednio z Waszych konta eTwinning LIVE.

Wśród objętych kampanią działań znajdują się:

Interaktywna mapa

Podczas kampanii będziemy korzystać z interaktywnej mapy zatytułowanej „Szkoła marzeń”. W szkole tej znajdują się różne pomieszczenia, w których znajdziesz inspirujące pomysły oraz interaktywne ćwiczenia i webinaria poświęcona najróżniejszym tematom. Przykładowo, w sali plastycznej znajdziesz ćwiczenia skupione na rozwijaniu zmysłu twórczego uczniów. W ogrodzie znajdują się gry i materiały lekcyjne poświęcone zrównoważonemu rozwojowi, a w bibliotece zajdziesz wiele różnych zasobów edukacyjnych, z których możesz czerpać inspirację dla własnych projektów.

Uwaga – w skład mapy wchodzą również narzędzia zewnętrzne, podlegające niezależnej polityce praw autorskich, która może nie być zgodna z RODO, a niektóre dane osobowe takie jak adres IP mogą zostać przekazane poza UE. Użytkownicy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za udostępniane dane osobowe.

Webinaria

Webinaria to odbywające się na żywo prowadzone przez ekspertów sesje komunikacyjne, dzięki którym możesz uczyć się, rozmawiać i dyskutować z innymi nauczycielami. Omawiane w ramach webinariów tematy są powiązane z tegorocznym motywem przewodnim.

  • 10 marca 2022 r. o godzinie 17 czasu środkowoeuropejskiego: webinarium eTwinning na temat kształcenia mieszanego
  • 14 marca 2022 r. o godzinie 17 czasu środkowoeuropejskiego: webinarium eTwinning na temat edukacji na rzecz zrównoważonego rozwoju
  • 18 marcia 2022 r. o godzinie 16 czasu środkowoeuropejskiego: webinarium eTwinning na temat włączania społecznego w szkołach

Więcej na stronie kampanii na eTwinning LIVE!

Dzieląc się swoimi działaniami w mediach społecznościowych korzystajcie z hasztagów: #eTw4Future  #NewEuropeanBauhaus