Konferencja w Sandomierzu 20 listopada 2013

Konferencja w Sandomierzu 20 listopada 2013

Zapraszamy na konferencję i warsztaty komputerowe
W świecie cyfrowym – szkolenia, warsztaty, kursy
w Sandomierzu – 20 listopada 2013

Czy można oswoić najnowsze technologie, korzystać z Internetu bezpiecznie i pożytecznie, nauczyć się języka obcego i równocześnie nawiązać współpracę ze szkołą z odległego krańca Europy? Tak, to możliwe dzięki współczesnym technologiom cyfrowym. Dołącz do cyfrowego świata! Jak to zrobić, jak zacząć? Chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o pożytkach z Internetu? Co Internet może zrobić dla ciebie? Dowiedzą się Państwo na konferencji szkoleniowej, która odbędzie się w Sandomierzu, w Hotelu Basztowym, Plac Księcia Józefa Poniatowskiego 2, we środę, 20 listopada  2013, w godzinach  10.00 – 15.30.

W ramach konferencji oferujemy warsztaty komputerowe z zakresu edukacji informacyjnej oraz medialnej, w tym zagadnienia bezpieczeństwa w sieci, umiejętności korzystania z cyfrowego środowiska w procesie edukacyjnym, jak również na potrzeby pozaszkolne, domowe, etc;  a także konkretne narzędzia i zasoby TIK europejskich programów edukacyjnych. Warsztaty przeznaczone są dla szeroko rozumianego środowiska oświatowego; wspierające wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów oraz doskonalenie umiejętności cyfrowych nauczycieli, wychowawców, opiekunów, ze szczególnym uwzględnieniem integrowania nowoczesnych technologii informacyjnych z zajęciami realizującymi podstawę programową we wszystkich przedmiotach szkolnych i na wszystkich etapach kształcenia.

Na konferencję zapraszamy także rodziców i inne osoby zainteresowane poznaniem Internetu lub rozwinięciem swoich kompetencji cyfrowych.

Oferujemy trzy tematyczne warsztaty do wyboru:

1. e-projekty w szkole na przykładzie programu eTwinning

2. e-safety – bezpieczny Internet

3. e-obywatel

Konferencja realizowana jest przez FRSE, Program eTwinning, w ramach zadania publicznego W świecie cyfrowym – szkolenia, warsztaty, kursywspieranego przez Ministra Administracji i Cyfryzacji. Konferencja odbywa się pod patronatem Burmistrza Sandomierza i Starosty Powiatu Sandomierskiego.

Uczestnikom spoza Sandomierza zapewniamy ZWROT KOSZTÓW PODRÓŻY (przy stoliku recepcyjnym można będzie pobrać odpowiedni formularz).

Każdy uczestnik warsztatów otrzyma CERTYFIKAT ukończenia szkolenia.

Zapraszamy!

Pobierz program zarejestruj się!

Formularz zgłoszeniowy: https://ankiety.frse.org.pl/users/goToPoll/3d0f987918ef0e06cc3b6117878be1fc

Udział w konferencji i warsztatach komputerowych jest bezpłatny. Warsztaty skierowane są do dwóch grup odbiorców: pierwsza to nauczyciele i dyrektorzy szkół i przedszkoli, a druga to władze lokalne, samorządowe, instytucje kulturalne, organizacje pozarządowe, rodzice, uczniowie, itd.  Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w pracowniach komputerowych prosimy zgłosić chęć udziału w warsztatach w odpowiednim polu formularza zgłoszeniowego. W miarę możliwości, prosimy o przyniesienie własnego laptopa.

Dodaj komentarz