Konkurs Europejski 2017

Konkurs Europejski 2017

Właśnie zakończyliśmy ewaluację Europejskich Odznak Jakości!

W tym roku z prawdziwą radością przyznaliśmy je 175 polskim nauczycielom! Gratulujemy!

Wszyscy dumni posiadacze Europejskiej Odznaki Jakości mogą teraz startować w Konkursie Europejskim. Tylko partnerzy projektów, które otrzymały Europejską Odznakę Jakości mogą ubiegać się o i zdobyć Nagrodę Europejską. Wszystkie projekty muszą także wykazać, że były aktywnie realizowane w roku szkolnym 2015/2016.

Na Waszych eTwinning LIVE, w sekcji PROJEKTY pod nagrodzonymi działaniami znajdziecie odnośnik eTwinning Live Złóż swoje zgłoszenie o Nagrodę eTwinning 2017. Wystarczy kliknąć i wypełnić, aby wziąć udział w wyjątkowym konkursie. Więcej informacji TUTAJ.

Ważne!
Zanim wyślecie zgłoszenie do nagrody, koniecznie omówcie je ze swoimi partnerami. Tylko jeden z partnerów może wysłać zgłoszenie, natomiast pozostali mogą zamieszczać komentarze po jego wysłaniu.

Wysyłając zgłoszenie wybieracie kategorię wiekową, w których przyznawane są główne nagrody , fundowane przez Komisję Europejską:

  1. Uczniowie w wieku 4-11 lat
  2. Uczniowie w wieku 12-15 lat
  3. Uczniowie w wieku 16-19 lat

W tym roku Wasz projekt może zdobyć również nagrodę w kategoriach specjalnych.

Język hiszpański
Nagroda ufundowana przez hiszpańskie Ministerstwo Edukacji, Kultury i Sportu.

W tej specjalnej kategorii zostaną nagrodzone projekty wykorzystujące język hiszpański jako główny język komunikacji lub skupiające się na nauce języka hiszpańskiego w sposób innowacyjny.

Język francuski
Nagroda ufundowana wspólnie przez Międzynarodową Federację Nauczycieli Języka Francuskiego oraz francuskie Biuro Kontaktowe Programu eTwinning.

W tej specjalnej kategorii zostaną nagrodzone projekty wykorzystujące język francuski jako główny język komunikacji lub skupiające się na nauce języka francuskiego w sposób innowacyjny.

Język niemiecki 
Nagroda ufundowana przez niemieckie Biuro Kontaktowe Programu eTwinning.

Promowanie umiejętności językowych oraz różnorodności językowej w Europie to jeden z kluczowych celów eTwinningu. Ta kategoria specjalna przeznaczona jest dla projektów realizowanych w języku niemieckim, zorientowanych na naukę tego języka jako języka obcego lub jako drugiego języka.

Nagroda im. Marii Skłodowskiej-Curie
Nagroda ufundowana przez Biuro Kontaktowe Programu eTwinning w Polsce

Niniejsza kategoria specjalna została ustanowiona, by oddać hołd życiu i pracy Marii Skłodowskiej–Curie, pionierki w świecie nauki, laureatki dwóch nagród Nobla w dziedzinie fizyki i chemii. Nagroda zostanie przyznana najlepszemu projektowi w dziedzinie nauk przyrodniczych lub matematyki. Nagroda jest również otwarta dla projektów z innych dyscyplin, realizujących jakikolwiek temat powiązany z życiem lub pracą Marii Skłodowskiej-Curie.

Nagroda Porozumienia Międzykulturowego im. Mevlany
Nagroda ufundowana przez tureckie Biuro Kontaktowe Programu eTwinning

Mevlana był trzynastowiecznym poetą, mistykiem, prawnikiem i teologiem, którego celem życia i działalności było zachęcanie ludzi do wykazywania większego zrozumienia i stawania ponad granicami etnicznymi i kulturowymi, by w ten sposób tworzyć lepszy świat. Nagroda ta zostanie przyznana za projekt szerzący świadomość i zrozumienie innych poprzez wzmacnianie międzynarodowego dialogu z uczestnikami projektu z innych krajów.

Nagroda w kategorii ‘język angielski’
Nagroda ufundowana przez British Council

Nagroda British Council za najlepszy projekt w kategorii nauczania przedmiotu szkolnego w języku angielskim, co zwane jest również CLIL – zintegrowane kształcenie przedmiotowo-językowe. W projektach muszą brać udział uczniowie z przedziału wiekowego 10 – 15 lat.

Nagroda Śródziemnomorska
Ufundowana przez narodowe biura kontaktowe Grecji, Cypru, Francji, Hiszpanii, Włoch, Portugalii, Albanii i Chorwacji

Nagrodę Śródziemnomorską można otrzymać za projekty związane z Morzem Śródziemnym, jego środowiskiem, historią, kulturą, kuchnią, turystyką i innymi podobnymi tematami. Morze Śródziemne stanowi główny morski superszlak dla transportu, handlu i wymiany kulturowej bardzo różnych ludzi. Nagroda otwarta jest dla wszystkich kategorii wiekowych i wszystkich krajów, które realizowały projekt związany z Morzem Śródziemnym.

Nagroda im. Pejo Javorova – za projekt zachęcający do czytelnictwa wśród młodych ludzi
Nagroda ufundowana przez bułgarskie biuro kontaktowe.

Nagroda zostanie przyznana za projekt, którego głównym celem jest krzewienie miłości do czytelnictwa wśród młodych ludzi. Nagroda nosi imię jednego z najważniejszych przedstawicieli literatury bułgarskiej – Pejo Javorova. Nagroda jest otwarta dla wszystkich kategorii wiekowych i wszystkich krajów.

Na zgłoszenia czekamy do 22 grudnia 2016!
Pełny regulamin oraz kryteria znajdziecie TUTAJ.