Krajowe seminarium eTwinning

Krajowe seminarium eTwinning

100 nauczycieli z całej Polski spotkało się w Warszawie w dniach 20-21 listopada 2015 w ramach Krajowego seminarium programu eTwinning.

Przez dwa dni brali udział w licznych prezentacjach i warsztatach.

Uczestników, w imieniu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i Krajowego Biura eTwinning, powitała Barbara Milewska zachęcając do zaangażowania się w Program, a Gracjana Więckowska przedstawiła szczegóły dotyczące uczestnictwa, ogólne zasady oraz dotychczasowe osiągnięcia.

Kolejne prezentacje dotyczyły już realizacji konkretnych działań projektowych. Opowiadały o nich, na przykładach własnych projektów, doświadczone nauczycielki – bibliotekarki: Urszula Kuta, Teresa Prokowska i  Aneta Szadziewska. Ich wyjątkowo interesujące prezentacje można obejrzeć na stronie konferencji.

W kolejnym kroku nauczyciele uczestniczyli w sesji Poznajmy się, podczas której wymieniali się pomysłami na projekt, dyskutowali o łączących ich zainteresowaniach, a następnie wzięli udział w pierwszej sesji warsztatowej. Do wyboru mieli warsztaty z narzędzi eTwinning: eTwinning Live, TwinSpace oraz zewnętrznych narzędzi TIK.

Intensywny dzień zakończyli sesją planowania projektów.

Następnego dnia nauczyciele wzięli udział w dwóch sesjach warsztatowych kontynuując tematykę z dnia poprzedniego. Zdobytą wiedzę oraz informację o innych uczestnikach (z sesji Poznajmy się) wykorzystali w trakcie sesji  Rejestracja projektu. Powstało 25 nowych projektów krajowych. Niemal każdy ze 100 uczestników założył własny lub dołączył do nowo zarejestrowanego projektu.

Nowopowstałe współprace zaprezentowano podczas ostatniej części spotkania – podsumowania.

Wszystkie materiały, oraz zdjęcia z konferencji można obejrzeć na stronie konferencji.