Krajowe seminarium kontaktowe eTwinning

Krajowe seminarium kontaktowe eTwinning

W dniach 11-12 grudnia 2015 w Warszawie, odbyło się Krajowe seminarium kontaktowe eTwinning dla nauczycieli z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Spotkanie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 115 nauczycieli różnych przedmiotów, od biologii po doradców zawodowych.

W ciągu dwóch dni wzięli udział w licznych wykładach na temat eTwinning i prezentacjach przykładów dobrej praktyki w wykonaniu Edyty Borowicz-Czuchryty, Małgorzaty Pawlik-Podgórskiej i Michała Siwkowskiego.

Po krótkiej przerwie rozpoczęli proces szukania partnera wśród pozostałych uczestników i planowania własnych projektów. Tematyczne podgrupy i niemal gotowe partnerstwa zawiązały się natychmiast.

Pojawił się też element praktyczny. Każdy z nauczycieli wziął udział w trzech sesjach warsztatowych: eTwinning Live, TwinSpace i Narzędzia TIK przydatne w realizacji projektu.

Jednym z ostatnich etapów była formalna rejestracja opracowanych już projektów oraz ich prezentacja. Każdy z uczestników założył własny bądź dołączył do nowo powstałego. W efekcie powstały 34 projekty!

Wszystkie materiały oraz zdjęcia znajdziecie na stronie konferencji.

Dodaj komentarz