Kuferek z pamiątkami

Kuferek z pamiątkami

Zapraszamy na seminarium online, które odbędzie się w dniach 15-17 lutego 2022r. (trzy wieczorne spotkania).

Wydarzenie w całości realizowane jest w formie online na platformie eTwinning LIVE. Skierowane jest w pierwszej kolejności do aktywnych zawodowo nauczycieli pracujących w klasach VII-VIII szkoły podstawowej oraz/lub w klasie I szkoły ponadpodstawowej, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning i chcieliby, pod opieką ambasadora programu eTwinning, zrealizować swój pierwszy projekt pt.: Kuferek z pamiątkami.

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu:

Program seminarium  

 

Certyfikat wydawany jest wyłącznie osobom, które będą obecne na wszystkich spotkaniach szkoleniowych, wykonają zadania kursowe oraz dołączą do projektu.

 

UWAGA!

Szkolenie oraz zawarte w nim treści opracowane zostały z myślą o nauczycielach pracujących w klasach VII-VIII szkoły podstawowej oraz/lub w klasie I szkoły ponadpodstawowej. Jeśli nauczacie na innych etapach kształcenia wybierzcie inne seminarium – oferta wydarzeń będzie systematycznie rozszerzana o kolejne tematy dedykowane innym etapom edukacyjnym. Zapraszamy do uważnego śledzenia naszej strony, zwłaszcza zakładki Szkolenia krajowe.

 

Seminarium i projekt poprowadzi Agata Reichert Zaczek

Ambasadorka i trenerka programu eTwinning w województwie małopolskim

Jestem nauczycielką historii sztuki oraz języka angielskiego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie. W eTwinningu działam od 2017 roku. W roku szkolnym 2020/2021 zostałam ambasadorem eTwinning oraz będę pełnić rolę trenera eTwinning. Interesuje mnie zarówno sztuka jak i literatura oraz poznawanie innych kultur i ich dziedzictwa narodowego. Swoje pasje staram się realizować poprzez podróże, podczas których poznaję nowych ludzi i nowe miejsca. Ciekawością świata staram się zarazić moich uczniów, których zachęcam do aktywnego uczestnictwa w projektach etwinningowych oraz międzynarodowych wymianach młodzieżowych. Wraz z moimi uczniami zrealizowaliśmy kilka ciekawych projektów, które kładły nacisk na rozwój twórczości pisarskiej i plastycznej młodzieży, a także także na zwiększenie zasobu słownictwa i umiejętności posługiwania się językiem angielskim, poznanie nowych narzędzi technologicznych i zawieranie nowych znajomości z rówieśnikami z innych krajów. Głównym celem tych projektów jest rozwinięcie kreatywnego myślenia i uwrażliwienie uczniów na sztukę oraz dziedzictwo kulturowe w najbliższym otoczeniu.
Zrealizowany przeze mnie i moich uczniów oraz partnerów z innych krajów projekt “Street Art Around Europe” został laureatem konkursu Nasz Projekt eTwinning 2019.

Warunki udziału w seminarium:

1. Posiadanie konta w programie eTwinning.
Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany:

Dołącz do społeczności eTwinning  

Rejestracja przebiega w dwóch etapach: wstępnym i właściwym po odebraniu e-maila – dokończenie rejestracji.

2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.
W pierwszej kolejności na wydarzenie przyjmowani będą aktywni zawodowo nauczyciele pracujący w klasach VII-VIII szkoły podstawowej oraz/lub w klasie I szkoły ponadpodstawowej, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning.

3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie trwania szkolenia oraz rozpoczęcia projektu.
Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych spotkaniach oraz rozpoczną projekt eTwinning.

 

Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa).

Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe oraz aktywnie przystąpi do realizacji projektu eTwinning, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 10 lutego 2022 o godzinie 23:59.

Formularz zgłoszeniowy