Kursy przed rozpoczęciem projektu eTwinning

Kursy przed rozpoczęciem projektu eTwinning

Nauczycieli, którzy nie wiedzą jak rozpocząć swój pierwszy projekt eTwinning zapraszamy na tygodniowe kursy internetowe:

Kursy będą się odbywały w terminie luty-kwiecień.

Kurs „Tydzień z eTwinningiem” jest skierowany do osób, które chcą uzyskać podstawowe informacje dotyczące programu eTwinning. Struktura kursu ma formę informacyjno-zadaniową. Uczestnik znajdzie tu informacje teoretyczne dotyczące programu eTwinning, a następnie na podstawie informacji oraz własnej wiedzy i doświadczenia będzie poproszony o wykonanie zadania.

Kurs „Tydzień na projekt” jest kursem praktycznym przeznaczonym dla nauczycieli zarejestrowanych w eTwinningu, którzy nie rozpoczęli jeszcze realizacji projektu, a metoda „learning by doing” jest ich ulubioną metodą uczenia się. Systematyczna praca przez 7 dni, codzienne konsultacje z trenerem i współpraca z innymi uczestnikami mają doprowadzić do utworzenia własnego projektu eTwinningowego w trakcie kursu.

W kursie „Tydzień z TwinSpace” omówione zostaną wszystkie zakładki oraz aplikacje dostępne na platformie przeznaczonej do realizacji projektu eTwinning o nazwie TwinSpace. Uczestnicy kursu będą mieli możliwość przećwiczenia każdej aktywności oraz publikowania materiałów na testowej TwinSpace. Celem kursu jest nabycie umiejętności sprawnego i szybkiego poruszania się po TwinSpace. Ponadto, bardziej zaawansowani użytkownicy programu eTwinning znajdą na kursie kilka interesujących narzędzi i aplikacji do tworzenia ciekawych materiałów, które mogą być opublikowane w projektach eTwinning. Będą to między innymi aplikacje do animacji, książeczek z ilustracjami czy prostych komiksów.

Formularz zgłoszeniowy do kursów tygodniowych przed rozpoczęciem projektu eTwinning

Szkolenia internetowe:

  • skierowane są do wszystkich nauczycieli, w całej Polsce, bez względu na przedmiot jakiego nauczają w szkołach, zainteresowanych współpracą ze szkołami europejskimi i realizacją projektów w ramach programu eTwinning,
  • nauczyciel dopasowuje miejsce i czas nauki do swoich potrzeb,
  • ma szansę wykorzystać najnowsze technologie i różne środki przekazu, szczególnie platformę edukacyjną Moodle,
  • otrzymuje wsparcie doświadczonego trenera,
  • może nawiązać kontakty i wymienić doświadczenia z innymi nauczycielami,
  • może liczyć w każdej chwili na pomoc innych kursantów i trenera,
  • może uzyskać certyfikat ukończenia szkolenia wystawiony przez Narodowe Biuro Kontaktowe Programu eTwinning.

Kursy są prowadzone w systemie na odległość przez Internet z wykorzystaniem platformy portalu eTwinning i Moodle.

Wszystkie materiały szkoleniowe umieszczane są na stronie www kursu http://moodle.etwinning.pl i wykorzystują różne środki przekazu: tekst, grafikę, multimedia, audio i wideo.

Dodaj komentarz