Letnia Akademia Nowe Horyzonty

Letnia Akademia Nowe Horyzonty

Letnia Akademia Nowe Horyzonty

Kolejna edycja warsztatów dla nauczycieli podczas 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty odbędzie pod nową nazwą i we wzbogaconej wersji. Rekrutacja trwa do 14 czerwca.

W ramach Letniej Akademii Nowe Horyzonty podczas 13. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu nauczyciele będą mogli wybrać, w jakiej grupie chcą pracować oraz jakich wykładów wysłuchać, spotkają też ciekawych gości. Będą mogli również obejrzeć kilka filmów w ramach festiwalu.

Nowością w tym roku jest grupa warsztatowa poświęcona pracy kuratora. Koncepcja tego warsztatu jest bardzo ciekawa i coraz bogatsza, jednak wciąż się rozwija. Jego uzupełnieniem będą wykłady na temat pracy kuratorskiej i spotkanie ze scenografem.

Pozostały w programie grupy warsztatowe, które w zeszłym roku cieszyły się ogromną popularnością i uznaniem uczestników. Zatem w tym roku również będzie można nakręcić filmy dokumentalne, fabularne i animowane!

Przygotowane zostały też trzy interesujące wykłady: o kinematografii rosyjskiej, która będzie prezentowana na festiwalu, o formalnych etapy podróży bohatera oraz o podwójnym kodowaniu w kinie familijnym. Spośród tych wykładów nauczyciele będą mogli wybrać dwa, na których obecność będzie obowiązkowa. Trzeciego wykładu będzie można wysłuchać w miarę uznania i możliwości czasowych.

Uczestnicy będą mogli spotkać się również z gościem specjalnym podobnie jak w zeszłym roku.

Organizatorzy z niecierpliwością czekają na zgłoszenia i serdecznie zapraszają do Wrocławia.

Warsztaty odbędą się w dwóch turnusach: 17-22 i 23-28 lipca.

Więcej informacji na www.nhef.pl.