ŁKKN – programujemy, kodujemy i działamy w eTwinning

ŁKKN – programujemy, kodujemy i działamy w eTwinning

Zapraszamy na bezpłatne webinarium ETWINNERZY Z PASJĄ – ŁKKN – programujemy, kodujemy i działamy w eTwinning.

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną przykładowe działania, podejmowane przez nauczycieli skupionych wokół Łódzkiego Klubu Kodujących Nauczycieli. eTwinnerzy z pasją przedstawią także projekty eTwinning, realizowane przez wyłoniony z Łódzkiego Klubu Kodujących Nauczycieli zespół zadaniowy. Celem webinarium jest zaprezentowanie dobrych praktyk, dzielenie się doświadczeniami z regionu łódzkiego, inspirowanie innych do podejmowania podobnych działań

 

Łódzki Klub Kodujących Nauczycieli został powołany przy Pracowni Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Swoją działalność rozpoczął we wrześniu 2017 r. Działania ŁKKN koordynują doradcy metodyczni PEPiW przy ŁCDNiKP Aleksandra Proc i Anna Rostrygin.

Liderem Klubu i inicjatorem wielu jego przedsięwzięć jest Pani Wioletta Szwebs, nauczyciel matematyki i informatyki w Szkole Podstawowej nr 81 w Łodzi, edukatorka w programie “Informatyka bez granic”, trenerka Cyfrowego Dialogu. Wpisana przez Szerokie Porozumienie Na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce na Honorową LISTĘ 100 osób, które w wybitny sposób przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce. Dodatkowo uhonorowana przez Kapitułę Konkursów Innowacyjnych tytułem Nowatora, Multiinnowatora, Lidera Edukacji oraz Organizatora Procesów Innowacyjnych.

Łódzki Klub Kodujących Nauczycieli  rozwija wśród nauczycieli pasję kodowania i programowania oraz wykorzystywanie w codziennej pracy z uczniami narzędzi TIK.  Zachęca do podejmowania ciekawych, nowatorskich i kreatywnych rozwiązań edukacyjnych także z eTwinning. Aktywności zespołu eTwinning w ŁKKN wspiera Ambasador eTwinning woj. łódzkiego Alina Wujcik.

W programie webinarium:

  • W kilku słowach o ŁKKN – W.Szwebs
  • Projekt „Lubimy Programować” A. Przybylak, A.Słotwińska – Błaszczyńska
  • Projekt „Travelling ROBOT” A.Piekarska, K.Górniak
  • Projekt „eSafety r@zem” Ż. Pastuszka, M.Madaj

TERMIN: 25.05.2020 godz. 15.00
CZAS TRWANIA: 90 minut
MIEJSCE:  eTwinning Live  

Aby wziąć w nim udział wystarczy:

  1. Zalogować się już teraz na eTwinning LIVE i przejść do sekcji WYDARZENIA
  2. Przy pomocy wyszukiwarki odnaleźć nadchodzące wydarzenie (wystarczy wpisać jego nazwę ETWINNERZY Z PASJĄ – ŁKKN – programujemy, kodujemy i działamy w eTwinning otworzyć klikając w jego tytuł
  3. Kliknąć DOŁĄCZ DO TEGO WYDARZENIA (jak na ilustracji poniżej)
  4. W dniu Webinarium, (25.05.2020), wejść do pokoju wideokonferencji. Pokój zostanie uruchomiony na 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.

Liczba miejsc ograniczona (100).

Nagranie zostanie udostępnione tydzień po webinarium na kanale YouTube – eTwinning Polska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dowiedz się więcej o Wydarzeniach i możliwościach, które oferują oglądając wideoprzewodniki: