Mobilna stacja eTwinning na Paradzie Schumana 2015

Mobilna stacja eTwinning na Paradzie Schumana 2015

W sobotę, 9 maja, w Warszawie, Krakowskim Przedmieściem przejdzie Parada Schumana, a przed Kościołem św. Anny powstanie Miasteczko Schumana. Znajdzie się tutaj charakterystyczne stoisko – mobilna stacja eTwinning, która podróżuje po Europie, aby informować nauczycieli, dyrektorów szkół, rodziców i uczniów o Programie eTwinning.

Parada Schumana z okazji Dnia Europy

W sobotę, 9 maja w Warszawie, Krakowskim Przedmieściem przejdzie Parada Schumana. To unikalne spotkanie Europejczyków, fenomen entuzjazmu, energii i otwartości na sprawy europejskiej integracji, najbardziej medialne europejskie wydarzenie. Z tej okazji spotykają się tysiące osób z Polski i Europy, w tym przedstawiciele polskiej oraz europejskiej polityki, mediów, kultury i ruchów obywatelskich, a także młodzież szkolna, studenci, rodziny z dziećmi.

START 12:00, Krakowskie Przedmieście (przed kościołem św. Anny).

Parada to wydarzenie otwarte dla wszystkich, którzy chcą świętować Dzień Europy. Przyjdźcie, zabierzcie ze sobą znajomych, rodzinę, przyjaciół i dużo pozytywnej energii. Szkoły oraz grupy zorganizowane proszone są o REJESTRACJĘ.

Więcej informacji: http://www.schuman.pl/pl/parada-schumana

eTwinning w Miasteczku Schumana

Sobota, 9 maja, Warszawa, Krakowskie Przedmieście (Kościół św. Anny skwer Hoovera)

Miasteczko Schumana pod hasłem Europejskiego Roku na rzecz Rozwoju to miejsce spotkań i rozmów z ekspertami, prezentacji najciekawszych inicjatyw organizacji pozarządowych, instytucji publicznych, a także konkursy (z nagrodami!!), animacje, gry edukacyjne przygotowane przez instytucje europejskie.

Tematem przewodnim w 2015 będzie Europejski Rok na rzecz Rozwoju, w tym współpraca rozwojowa i edukacja globalna. Będzie to okazja poznania projektów realizowanych w Afryce, Azji i Ameryce Południowej, spotkań z ekspertami, wzięcia udziału w warsztatach edukacyjnych, nie zabraknie muzyki, wystaw, gier i zabaw także dla najmłodszych.

W ramach Miasteczka odbędą się także spotkania z ekspertami i dyskusje poświęcone tematyce współpracy rozwojowej: zobacz program

W Miasteczku będzie można także zdobyć informacje o funduszach europejskich, stypendiach zagranicznych, programie Erasmus + (w tym także o Programie eTwinning w naszym charakterystycznym stoisku), poznać działalność instytucji unijnych. Europejscy wolontariusze Fundacji Schumana, przedstawią własny program animacji związanych z wolontariatem i integracją osób z niepełnosprawnością. Będą promować inicjatywy międzypokoleniowej współpracy i wolontariat seniorów.

Serdecznie zapraszamy 9 maja na Paradę i do Miasteczka Schumana!!!

Mobilne stacje eTwinning podróżują po całej Europie!

Dwie stacje mobilne „SouthTwin” i „NorthTwin” podróżują po całej Europie i pozwalają promować informacje na temat eTwinningu wśród nauczycieli, dyrektorów szkół, rodziców i uczniów. Do Polski dotarła „NorthTwin” przesłana ze Szwecji. Będzie ustawiona w Warszawie w Miasteczku Schumana, 9 maja.

Można śledzić położenie każdej ze stacji na mapie i czytać o ich wszystkich przygodach na specjalnej jubileuszowej mini stronie oraz w serwisach społecznościowych!

Dodaj komentarz