Mój pierwszy projekt z MicroBit krok po kroku

Mój pierwszy projekt z MicroBit krok po kroku

Zapraszamy na bezpłatne webinarium PROGRAMOWANIE Z ETWINNING – Mój pierwszy projekt z MicroBit krok po kroku.

Tematem przewodnim będzie poznanie możliwości “płytki MicroBit w praktyce. Stworzymy pierwsze projekty z wykorzystaniem MicroBit. Zaprogramujemy płytkę w takich środowiskach, jak MakeCode oraz Scratch. Poszukamy odpowiedzi, jak możemy wykorzystać możliwości płytki w pracy z uczniami.

Spotkanie poprowadzi Dorota Czech-Czerniak – nauczycielka matematyki i informatyki w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni. Realizatorka projektów i programów z obszaru programowania, m.in. Mistrzowie Kodowania, SuperKoderzy, Intel Make Tomorrow, Code for Green. W pracy z uczniami stawia na innowacyjność i pracę projektową. Dwukrotna laureatka Listy 100 osób mających wpływ na rozwój cyfryzacji w Polsce (2017 i 2020)

TERMIN: 27.01.2022 godz. 18:00
CZAS TRWANIA: 60 minut
MIEJSCE:  eTwinning Live  

Aby wziąć w nim udział wystarczy:

  1. Zalogować się już teraz na eTwinning LIVE i przejść do sekcji WYDARZENIA
  2. Przy pomocy wyszukiwarki odnaleźć nadchodzące wydarzenie (wystarczy wpisać jego nazwę PROGRAMOWANIE Z ETWINNING – Mój pierwszy projekt z MicroBit krok po kroku otworzyć klikając w jego tytuł
  3. Kliknąć DOŁĄCZ DO TEGO WYDARZENIA (jak na ilustracji poniżej)
  4. W dniu Webinarium, (27.01.2022), wejść do pokoju wideokonferencji. Pokój zostanie uruchomiony na 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.

Liczba miejsc ograniczona (100).

Nagranie zostanie udostępnione tydzień po webinarium na kanale YouTube –eTwinning Polska.

 

 

Dowiedz się więcej o Wydarzeniach i możliwościach, które oferują oglądając wideoprzewodniki: