PrzedszkoleTwinning

PrzedszkoleTwinning

Program eTwinning doskonale wpisuje się w rzeczywistość edukacji i wychowania w przedszkolu. Mimo oczywistych ograniczeń rozwojowych swoistych dla wieku przedszkolnego, widocznych chociażby w obszarze umiejętności w zakresie czytania i pisania czy kompetencji cyfrowych, dzieci w wieku przedszkolnym z niebywałym entuzjazmem podchodzą do działań projektowych w eTwinning. Ich naturalna ciekawość świata, chęć uczenia się i działania jest bezkresną przestrzenią do planowania wszelkich aktywności na co dzień, w obszarze języka ojczystego, obcego, postrzegania natury, kultury i sztuki, czy doświadczania zbalansowanej i twórczej technologii.

Grupa PrzedszkoleTwinning powstała z myślą o nauczycielach tego etapu edukacyjnego, zainteresowanych środowiskiem krajowej lub międzynarodowej współpracy nad realizacją celów, którymi kierujemy się na co dzień w pracy z najmłodszymi.

Zależy nam, by współpracujący w grupie nauczyciele dostrzegli w projektach przygodę oraz ciekawe wyzwanie, a nie dodatkowe zobowiązanie. By poczuli się w eTwinning jak u siebie, bez względu na to, czy bliżej im do natury, czy do technologii, do nauczania w duchu akademickim, czy w duchu partycypacji i twórczości. Chcemy, by każdy znalazł w tej grupie miejsce dla siebie, a w nas, koordynatorkach – wsparcie na co dzień i jedno ze źródeł eTwinningowych inspiracji.

Obie, Ania Krzyżanowska i Ania Urbasik, jesteśmy nauczycielkami wychowania przedszkolnego od wielu lat realizującymi różnorodne projekty eTwinning. Pełnimy rolę ambasadorek programu w województwie śląskim oraz trenerek warsztatów komputerowych. Pomimo wielu podobieństw podejmujemy się wielu odmiennych inicjatyw, dzięki czemu uzupełniamy się wzajemnie i inspirujemy.

Jakie działania planujemy?

Głównym celem grupy będzie dzielenie się doświadczeniami z pracy projektowej w środowisku przedszkola. Dla chętnych nauczycieli zaplanowałyśmy cykliczne aktywności umożliwiające realne spojrzenie na współpracę najmłodszych dzieci i ich nauczycieli. Nie bez znaczenia będą działania zmierzające do poszerzania umiejętności posługiwania się ciekawymi narzędziami i aplikacjami, skrojonymi na możliwości przedszkolaków i nas samych.

Zapraszamy na:

  • cykliczne webinary tematyczne,
  • wspólne obchody ogólnopolskich czy ogólnoświatowych wydarzeń,
  • zabawy technologią, kodowaniem, językiem obcym,
  • działania inspirowane cyklem przyrody i wydarzeniami kultury
  • strony poruszające ważne zagadnienia pracy projektowej przedszkolaków.

Do zobaczenia w PrzedszkoleTwinning!

 

 

Jak stać się członkiem tej wyjątkowej grupy?

Wystarczy zalogować się na eTwinning LIVE, wejść do zakładki Grupy i odszukać korzystając z nazwy PrzedszkoleTwinning. Następnie kliknąć Przejdź do grupy:

 

 

i dalej Dołącz do grupy

 

 

Grupa swoją funkcjonalnością przypomina TwinSpace i prowadzona jest w języku polskim. Znajdziecie tu już ciekawe materiały dodane przez trenerów!