Nowa platforma eTwinning – ważne informacje

Nowa platforma eTwinning – ważne informacje

W najbliższych tygodniach do Waszej dyspozycji zostanie oddana nowa, zintegrowana Europejska Platforma Edukacji Szkolnej łącząca oferty i możliwości programu eTwinning i School Education Gateway.

Dostęp do jej zasobów, a także kont użytkowników, będzie wymagał EU Login. Aby płynnie przejść do korzystania z nowej wersji platformy zalecamy utworzenie kont EU Login już teraz.

Niezwykle istotne w tym procesie będzie wykorzystanie tego samego adresu mailowego, który widnieje na Waszych kontach eTwinning. Adresy te będą stanowiły klucz do pełnej migracji danych, projektów i materiałów, które zgromadziliście na swoich kontach eTwinning. W przypadku ich niespójności proces się nie powiedzie i stracicie dostęp do swoich profili eTwinning.

Przed przystąpieniem do tworzenia EU Login zalogujcie się na swoje konta eTwinning i w edycji profilu sprawdźcie widniejący tam adres mailowy. Upewnijcie się, że jest to działająca skrzynka mailowa, do której macie pełny dostęp. W razie potrzeby zaktualizujcie swoje konto.

 

Jak uzyskać EU Login?

  • Jeśli nie masz jeszcze konta EU Login kliknij tu, aby je stworzyć. (strona dostępna w języku polskim)
  • Jeśli posiadasz już konto EU Login upewnij się, że widnieje w nim ten sam adres mailowy, z którego korzystasz na platformie eTwinning. Skorzystaj z instrukcji w tutorialu.

 

Jak logować się za pomocą EU Login?

Pamiętaj, że tylko za pomocą EU Login skorzystasz z nowej platformy i swojego konta eTwinning. Do momentu jej uruchomienia możesz swobodnie logować się w dotychczasowy sposób.

W międzyczasie może wypróbować swoje nowe konto EU Login na jednej z platform europejskich. Zalogujesz się bez problemu korzystając z EU Login, ale możesz zostać poproszony o utworzenie konta podczas pierwszej wizyty:

 

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji:

  • Zapoznaj się z tutorialem dostępnym w 33 językach.
  • Przeczytaj listę Najczęściej Zadawanych Pytań (wybierz opcję “I don’t work for a European institution”) dostępną w 33 językach, w tym w języku polskim.

Więcej informacji oraz dokładna data uruchomienia już wkrótce na naszych stronach oraz w newsletterach.