Nowa TwinSpace już działa

Nowa TwinSpace już działa

TwinSpace, bezpieczna platforma współpracy, wykorzystywana przez szkoły podczas realizacji projektu, przeszła gruntowną modernizację. Głównym celem było zapewnienie lepszej współpracy nauczycieli i uczniów poprzez uproszczenie różnych narzędzi dostępnych na platformie.

„Nowa TwinSpace została całkowicie przebudowana od podstaw. Dokonując tych zmian zastanawialiśmy się przede wszystkim, co będzie najprostszym rozwiązaniem dla nauczycieli i uczniów korzystających z TwinSpace” – powiedział Bill Griffin, koordynator ICT w eTwinningu.

Zapoznaj się z instrukcją działania nowej TwinSpace zamieszczoną poniżej.

Modernizacja platformy została przeprowadzona w oparciu o liczne informacje zwrotne otrzymane od użytkowników ponad 100 nauczycieli z różnych krajów zaangażowanych w eTwinning, które zostały zebrane w ankietach przez centralne i krajowe biura eTwinning.

Prosta i szybka komunikacja między użytkownikami

Nowe rozwiązania na TwinSpace obejmują nowy system zarządzania projektem, a także liczne narzędzia usprawniające komunikację między partnerami, w tym ulepszoną funkcję czatu grupowego i nową funkcję czatu ‘jeden na jeden’.

Nowy układ TwinSpace umożliwia jej użytkownikom przeprowadzanie głównych działań, w tym zamieszczanie obrazów i plików, przeglądanie i wyświetlanie nagrań wideo itp., w bardziej przyjazny sposób. Łatwiej jest też tworzyć i publikować strony, zarządzać nimi i decydować, czy udostępniane treści mają charakter publiczny, czy prywatny.

Nowa TwinSpace, to platforma, z której nowi użytkownicy będą mogli korzystać bez wcześniejszego przeszkolenia. W razie problemów, dostępna jest pomoc kontekstowa, dotycząca najważniejszych działań na platformie, a także zaktualizowana dotychczasowa sekcja pomocy.

Życzymy powodzenia w realizacji projektów eTwinning!

Dodaj komentarz