Nowe zestawy projektów

Nowe zestawy projektów

Nowy rok szkolny – nowe projekty!

A dla tych, którzy wciąż poszukują pomysłów i inspiracji na europejskim portalu eTwinning przygotowano kilka ciekawych pomysłów na współpracę. Znajdziecie w nich gotowy temat, wskazówki dla każdego etapu, scenariusze aktywności i ciekawe narzędzia do wykorzystania. Każdy z nich dostępny jest w 28 wersjach językowych:projektów:

  • Kodowanie: nowy alfabetyzm w XXI wieku – Projekt ten koncentruje się na jednej z głównych innowacji, będącej wynikiem czwartej rewolucji przemysłowej – na kodowaniu. Działania obejmują rozwiązywanie problemów oraz sztukę kodowania, które sprawią, że twój projekt będzie dynamiczny i pełen dobrej zabawy.
  • Łatwy eTwinning dla początkujących – Działania w tym zestawie projektowym pozwalają łagodnie wejść do świata eTwinning. Od porównywania codziennego życia po podnoszenie świadomości w zakresie środowiska naturalnego – uczniowie mają okazję do stworzenia trwałych relacji ze swoimi partnerami, a także poznawania świata zewnętrznego.
  • Girls play with dolls, boys play with cars? – Mimo, iż wykonaliśmy krok naprzód w kierunku społeczeństwa opartego na zasadach równości, to jednak niektóre stereotypy związane z płcią nadal wydają się istnieć. Jak możemy walczyć z tego rodzaju stereotypami, które – mimo, że nie zdajemy sobie z tego sprawy – są silnie ugruntowane w naszej świadomości? Ten zestaw projektowy zachęca uczniów do krytycznej refleksji na temat sposobów przedstawiania ról związanych z płcią w wielu różnych kontekstach społecznych.
  • Nature is my culture – w dzisiejszym cyfrowym świecie coraz trudniej “pogodzić” naszych najmłodszych uczniów z ich naturalnym otoczeniem. Zestaw ten ma na celu wyprowadzenie uczniów ze szkolnej klasy do wspaniałego świata zewnętrznego i połączenie ich z otoczeniem w edukacyjny i oparty na zabawie sposób.
  • TransMisja dla globalnych celów – Dzisiejsze pokolenie staje przed koniecznością propagowania zrównoważonej przyszłości. By temu sprostać projekt ten obiera sobie za cel zwiększenie wiedzy uczniów na temat takich inicjatyw jak Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ, a także wzmacnia ich zdolność do współpracy z rówieśnikami na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

Zachęcamy do zapoznania się z przedstawionymi zestawami projektów i poszukania w nich inspiracji dla własnych działań!