Obchody 10-lecia eTwinning w Dzierżoniowie

Obchody 10-lecia eTwinning w Dzierżoniowie

W maju dzierżoniowska dziewiątka świętowała 10-lecie programu eTwinning, w którym szkoła uczestniczy od 2005 roku. Dziewiątka była jedną z pierwszych szkół województwa dolnośląskiego, która aktywnie włączyła się w europejską współpracę szkół.

Dziesięciolecie było okazją do wspomnień – zorganizowano wystawę ze stoiskiem z publikacjami naszych projektów oraz świętowano przy urodzinowym torcie (przygotowanym przez jedną z mam). Świętowanie połączono z pracą nad obecnymi projektami:
– Through History to Present Day ze szkołą gruzińską z Tbilisi. Uczniowie poznają historię, atrakcje turystyczne i kulinarne obu krajów oraz poznają rówieśników poprzez korespondencję, wideospotkania i grupę na Facebooku.
– Are you ready to live in the 21st century?  ze szkołami z Hiszpanii, Portugalii i Włoch. Uczestnicy wykonują zadania przygotowującymi ich do świadomego życia w 21 wieku.

Na stronie internetowej szkoły i w lokalnej prasie ukazały się artykuły o obchodach 10-lecia eTwinning w SP9 Dzierżoniów. Reporter Radia Zet Gold przeprowadził wywiad na temat naszego doświadczenia w realizacji projektów eTwinning.