Oceń swoje umiejętności i rozwiń kompetencje!

Oceń swoje umiejętności i rozwiń kompetencje!

Pilotażowy program monitorujący wpływ programu eTwinning na rozwój zawodowy nauczycieli (Monitoring eTwinning Practice, MeTP) został przeprowadzony w 2015 roku jako eksperyment badający wykorzystanie narzędzi i procesów do refleksji. Zaproponowany mechanizm umożliwiał śledzenie postępów w rozwoju umiejętności cyfrowych i pedagogicznych eTwinnerów, będących wynikiem ich zaangażowania w realizację projektów eTwinning. W pilotażu wzięła udział grupa 35 nauczycieli z 19 krajów, a raport, który powstał w oparciu o udzielone przez nich informacje, został opublikowany w 2016 roku.

 

Uwzględniając rekomendacje zawarte w ewaluacji pilotażu, z radością informujemy o uruchomieniu kolejnego etapu tego programu monitorującego. MeTP 2.0 zostanie wdrożony na większą skalę, oferując możliwość udziału i korzyści wszystkim eTwinnerom.

Celem MeTP 2.0 jest ocena poziomu kompetencji pedagogicznych, cyfrowych i dotyczących współpracy, oraz świadomości i rozwoju w tym zakresie poprzez zaangażowanie w działania w ramach eTwinningu (projekty, rozwój zawodowy, networking).

Jednocześnie eTwinnerzy będą mogli skorzystać ze spersonalizowanego wsparcia w zakresie różnorodnych działań oferowanych przez eTwinning.

Jak to działa?

  1. Zalogujcie się na stronie https://metp.etwinning.net za pomocą swoich danych do logowania na platformie eTwinningu i wypełnijcie kwestionariusz samooceny. Dowiecie się z niego, jaki prezentujecie poziom w zakresie kompetencji pedagogicznych, cyfrowych i dotyczących współpracy.
  2. Kiedy już wypełnicie kwestionariusz, będziecie mogli odwiedzić stronę zawierającą spersonalizowaną informację zwrotną oraz zapoznać się z proponowanymi  zasobami i działaniami.
  3. Zrealizujcie proponowane działania w ciągu najbliższych kilku miesięcy.
  4. Za osiem miesięcy zaprosimy Was do wypełnienia kolejnego kwestionariusza, aby sprawdzić, jak zmienił się Wasz poziom poziom kompetencji.

Kwestionariusz będzie dostępny w sześciu językach  (EN, DE, FR, IT, PL, ES).

To wyjątkowa okazja, aby zweryfikować swoje umiejętności, kompetencję i otrzymać spersonalizowane wskazówki w kwestii dalszego rozwoju. Skorzystajcie koniecznie!