Pan Roman Giertych, wicepremier, Minister Edukacji Narodowej na konferencji eTwinning w Brukseli

Pan Roman Giertych, wicepremier, Minister Edukacji Narodowej na konferencji eTwinning w Brukseli

Pan Roman Giertych, wicepremier, Minister Edukacji Narodowej był gościem uroczystej konferencji “eTwinning: Przeszłość, Teraźniejszość i Przyszłość”, która odbyła się w Brukseli w dniach 23-25 lutego 2007 roku.

Pan Roman Giertych, wicepremier, Minister Edukacji Narodowej złożył gratulacje laureatce I miejsca w europejskim konkursie eTwinning 2007 w kategorii wiekowej 16-19 lat – Pani Ewie Groszek, nauczycielce z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach, która realizuje projekt Young people`s search for personal identity. Partnerem projektu jest włoska szkoła ITIS “A. Monaco” Informatica-Elettronica-Elearning-Meccanica, Cosenza, w której funkcję koordynatora pełni Pani Paola Lico.

Pan Roman Giertych, wicepremier, Minister Edukacji Narodowej odwiedził także polskie stoisko na wystawie towarzyszącej konferencji i rozmawiał z polskimi nauczycielami – koordynatorami projektów eTwinning. Na zakończenie wizyty wygłosił krótkie przemówienie do wszystkich uczestników konferencji, w którym w ciepłych słowach odniósł się do Akcji eTwinning i europejskiej współpracy szkół realizujących ciekawe projekty edukacyjne, a także pogratulował serdecznie wszystkim laureatom konkursu europejskiego, szczególnie Pani Ewie Groszek, nauczycielce z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach.