Podsumowanie akcji Jesienne Kodowanie z eTwinning 2020

Podsumowanie akcji Jesienne Kodowanie z eTwinning 2020

W ramach Tygodnia Kodowania 2020 Krajowe Biuro eTwinning wspólnie z moderatorką Grupy Programowanie z eTwinningAgnieszką Ogiegło, zorganizowało w październiku 2020 r. akcję Jesienne Kodowanie z eTwinning, która polegała na przygotowaniu bazy interaktywnych materiałów do nauki kodowania w narzędziu Genia.ly.

Akcja została poprzedzona webinarium dot. narzędzia Genial.ly, do którego poprowadzenia zaprosiliśmy naszą ambasadorkę i ekspertkę Genia.ly Agnieszkę Halicką.

Nagranie webinarium

 

Dzięki zaangażowanym w akcję eTwinnerom z całej Polski powstała baza inspirujących, interaktywnych materiałów wspomagających naukę kodowania na różnych poziomach edukacyjnych. Baza może zostać wykorzystania do przygotowania dodatkowych zajęć dla uczniów, włączenia elementów kodowania w działania przedmiotowe lub na przykład do świętowania nadchodzącego Tygodnia Edukacji Informatycznej w Waszej szkole.

Spośród nadesłanych materiałów postanowiliśmy wyróżnić trzy prace autorstwa:

  • Anny Lesiak,
  • Jolanty Góry Głąb
  • Katarzyny Głogiewicz

Pozostali uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w akcji.

Zachęcamy do przejrzenia wszystkich stworzonych w ramach akcji materiałów: Pełne zestawienie znajdziecie pod poniższym linkiem.

Jesienne Kodowanie z eTwinning  

 

Pani Agnieszka Halicka przygotowała również dodatkowo krótki tutorial, w którym prezentuje w jaki sposób narzędzie Genial.ly może zostać wykorzystanie w działaniach online z partnerami podczas realizacji projektu eTwinning.

 

Dziękujemy serdecznie za zaangażowanie we wspólne działanie i zachęcamy do dołączenia do grupy Programowanie z eTwinning działającej na platformie eTwinning Live. Już w grudniu 2020 r. rozpoczynamy kolejną ciekawa akcje promującą naukę kodowania w szkołach, więcej szczegółów znajdziecie na grupie.

 

 

Jak stać się członkiem tej wyjątkowej grupy?

Wystarczy zalogować się na eTwinning LIVE, wejść do zakładki Grupy i odszukać korzystając z nazwy Programowanie z eTwinning. Następnie kliknąć Przejdź do grupy:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

i dalej Dołącz do grupy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grupa swoją funkcjonalnością przypomina TwinSpace i prowadzona jest w języku polskim. Znajdziecie tu już ciekawe materiały dodane przez trenerkę i członków grupy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Korzystanie z grupy jest bezpłatne i dostępne dla każdego zarejestrowanego eTwinnera.

 

Zachęcamy także do odwiedzania pozostałych grup prowadzonych przez naszych trenerów:

Znajdziecie w nich materiały, aktywności i wsparcie dla Waszych działań związanych z tematem każdej z nich!