Polska szkoła zdobyła I miejsce w europejskim konkursie eTwinning 2007!

Polska szkoła zdobyła I miejsce w europejskim konkursie eTwinning 2007!

I miejsce w europejskim konkursie eTwinning w kategorii 16 – 19 lat zdobył projekt Young people’s search for personal identity prowadzony przez Panią Ewę Groszek w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach.

Partnerem projektu jest włoska szkoła ITIS “A. Monaco” Informatica-Elettronica-Elearning-Meccanica, Cosenza, w której koordynatorem jest Paola Lico.

Podczas uroczystej konferencji eTwinning Przeszłość, Teraźniejszość i Przyszłość, która odbyła się w Brukseli w dniach 23-25 lutego 2007 roku komisarz ds. edukacji, szkoleń, kultury i młodzieży Unii Europejskiej, Pan Jan Figel, wręczył Pani Ewie Groszek zasłużony certyfikat jakości projektu eTwinning. Nagrodą jest wyjazd na czterodniowy warsztat europejski pod koniec kwietnia 2007 roku, który będzie okazją dla nauczycieli i uczniów do osobistych spotkań z partnerami swojego projektu.

Główną ideą projektu Young people’s search for personal identity jest pomóc uczniom wchodzącym w świat dorosłych w poszukiwaniu własnej tożsamości w najszerszym znaczeniu tego słowa (od psychologicznej, poprzez historyczną i regionalną, do kulturowej). To jest najważniejszy temat dla młodych ludzi, szczególnie w czasie pełnym wyzwań takich jak: rozszerzenie Unii Europejskiej, globalizacja, problemy związane z ochroną środowiska. Realizacja projektu ma stworzyć uczniom szansę poznania własnej osobowości, refleksji i oceny życiowych planów i osiągnięć. Projekt ma także pomóc uczniom znaleźć własne miejsce w stale zmieniającym się świecie nowych technologii i wykorzystywanie ich w sposób kompetentny – z tego powodu narzędzia ICT są stosowane na wszystkich etapach realizacji projektu, oczywiście przy pomocy i pod nadzorem nauczycieli.

Gratulujemy koordynatorowi projektu Pani Ewie Groszek, Pani Dyrektor Ewie Świątkowskiej i uczestnikom projektu ;))

Więcej informacji o laureatach europejskiego konkursu eTwinning 2007 znajdziesz na stronie: tutaj

Relację z obozu szkoleniowo-wypoczynkowego na wyspie Lanzarote, który był nagrodą w ubiegłorocznej edycji konkursu znajdziesz na stronie:
Obóz szkoleniowo-wypoczynkowy na wyspie Lanzarote

Wywiad z Ewą Groszek»

Gracjana Więckowska