Polski sukces – „Art Connects Us” najlepszym projektem roku 2015!

Polski sukces – „Art Connects Us” najlepszym projektem roku 2015!

Serdeczne gratulujemy Beacie Lenartowicz i Alicji Krystosiuk ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Szarych Szeregów w Bielsku Podlaskim oraz pozostałym partnerom realizującym wspaniały projekt „Art Connects Us”, który jest najlepszym projektem roku 2015!

W Belgijskim Królewskim Muzeum Historii Naturalnej w Brukseli odbyła się ceremonia rozdania Europejskich Nagród eTwinning 2015. Z ogromną radością przedstawiciele Centralnego Biura eTwinning wręczali nagrody zwycięzcom i laureatom drugiego miejsca za najlepsze projekty europejskie.

W ceremonii wzięło udział ponad 200 uczestników, a wśród nich znaleźli się nauczyciele i uczniowie z 16 krajów europejskich, członkowie narodowych biur kontaktowych oraz wysokiej rangi urzędnicy, którzy mogli uczestniczyć w uroczystości dzięki transmisji internetowej na żywo oraz mediom społecznościowym. Prowadząca ceremonię Katrina Sichel ogłosiła zwycięzców pod czujnym okiem T-Rexa Stana, repliki największego i najbardziej kompletnego słynnego tyranozaura reksa!

Ceremonię otworzył Tibor Navracsics, komisarz ds. Edukacji, kultury, młodzieży i sportu, który podziękował za zaangażowanie zarówno nauczycieli jak i uczniów, mówiąc, że eTwinning pokazuje, że proces nauczania i uczenia się może przynosić jeszcze lepsze efekty dzięki odpowiedzialnemu wykorzystaniu umiejętności cyfrowych oraz zaangażowaniu wielu stron”. Komisarz ogłosił zdobywców nagród w trzech kategoriach wiekowych i osobiście pogratulował zwycięzcom, wyrażając swoje przekonanie, że ich praca zainspiruje kolejne projekty, za ktore będą w przyszłości ponownie nagrodzeni.

Mathieu Bousquet, zastępca kierownika działu ds. programów regionalnych dla Sąsiedztwa Wschodniego z DG NEAR wręczył przyznane po raz pierwszy nagrody za projekty angażujące przynajmniej jedną szkołę z Krajów Partnerstwa Wschodniego. Nagrodzone w tej kategorii projekty to My Alien Friend oraz FUSE.

Tegoroczną nagrodę za najlepszy projekt eTwinning 2015 przyznał Adam Tyson, dyrektor ds. polityki edukacyjnej z DG EAC. Nagrodę otrzymał projekt Art Connects Us. Anne Gilleran, przewodnicząca jury i jednocześnie starszy doradca pedagogiczny, życzyła eTwinningowi wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, jako że ceremonia rozdania nagród odbyła się właśnie w dniu 10. urodzin eTwinningu, który był jednocześnie pierwszym Dniem eTwinningu. Ceremonię zamknął pan Tyson, przypominając, że życie dzieci może się zmienić dzięki ciężkiej pracy nauczycieli.

Na koniec, jak przystało na prawdziwą imprezę urodzinową, eTwinnerzy przyjemnie spędzili czas przy obiedzie zorganizowanym wewnątrz budynku Muzeum Historii Naturalnej, a także mogli spróbować eTwinningowego tortu urodzinowego!

Zdjęcia z tej uroczystości i więcej informacji na stronie:
http://blogs.eun.org/etwinning10/2015/05/09/prizes-ceremony-2015-a-night-at-the-museum/

Dodaj komentarz