Programowanie z eTwinning

Programowanie z eTwinning

Już pierwszego października uruchamiamy kampanię Programowanie z eTwinning.

Ponieważ projekty eTwinning są idealnym narzędziem do realizacji innowacji pedagogicznych, Program eTwinning, poprzez kampanię, wspiera realizację Pilotażu Programowania uruchomionego 1 września przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Nowa oferta szkoleniowa połączy ideę współpracy międzynarodowej z nauką kodowania.

Kampania prowadzona jest pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej

Logo Ministra Edukacji Narodowej

 

baner-programowanie-ok-bez-daty

 

W ramach kampanii zapraszamy na regionalne seminaria szkoleniowo-kontaktowe łączące w sobie informacje oraz praktyczne warsztaty zarówno z programowania, jak i narzędzi oraz zasad eTwinning:

W 2017 roku planujemy kolejne konferencje!

 

Dla osób lubiących pracować w zaciszu własnego domu przygotowaliśmy 9 kursów online skupiających się na nauce kodowania na różnych poziomach, z wykorzystaniem atrakcyjnych, bezpłatnych i zróżnicowanych aplikacji oraz platform:

Aby wziąć udział w w każdym z tych atrakcyjnych, bezpłatnych kursów na platformie Moodle wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

 

We współpracy z doświadczonymi eTwinnerami przygotowaliśmy również opisy ciekawych projektów wykorzystujących elementy programowania oraz scenariusze lekcji, które możecie realizować na swoich zajęciach. Zarówno projekty, jak i scenariusze, wykorzystują różnorodne aplikacje oraz demonstrują metody nauki programowania bez użycia komputera. Wszystkie znajdziecie w specjalnej zakładce na naszej stronie – sekcja Inspiracje:

Programowanie z eTwinning

W przygotowaniu kolejne materiały!

 

Dla wszystkich, którzy zdecydują się na realizację projektu przygotowaliśmy również specjalną kategorię w konkursie Nasz projekt eTwinning 2017 Programowanie z eTwinning. Spośród zgłoszonych do niej projektów wybierzemy te, które najciekawiej, najbardziej kreatywnie i innowacyjne rozwijały umiejętności cyfrowe swoich uczestników w kwestii kodowania.

 

O korzyściach płynących z nauki programowania można również przeczytać w wywiadzie udzielonym przez Pana Rafała Lwa-Starowicza – dyrektora w Departamencie Podręczników, Programów i Innowacji w MEN

 

Zapraszamy!