Projekt CENTRES

Projekt CENTRES

Projekt miał na celu stworzenie pierwszej w Europie platformy współpracy w zakresie nauczania w szkołach przedsiębiorczości przy zaangażowaniu firm z sektora kreatywnego, w tym wymianę doświadczeń i dzielenie się dobrymi praktykami.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Współpraca obejmowała szkoły z ośmiu państw członkowskich: Dania, Finlandia, Estonia, Litwa, Polska, Słowenia, Czechy, Wielka Brytania. W Polsce projekt był koordynowany przez British Council.

Obok szeregu działań projektowych, takich jak pilotaże w szkołach, konferencje międzynarodowe, publikacje, czy warsztaty i seminaria, powstały:

  • Online Knowledge Bank – bank dobrych praktyk zawierający materiały i narzędzia edukacyjne, modelowe aktywności lekcyjne, wskazówki dla nauczycieli i edukatorów pracujących z uczniami;
  • Rekomendacje dla przedstawicieli władz w zakresie włączania nowatorskich modeli edukacyjnych do programów nauczania przedsiębiorczości.

Zapraszamy do odwiedzenia strony CENTRES, gdzie dostępne są szczegółowe informacje o projekcie, bazy szkół z 7 krajów europejskich, które realizowały projekty pilotażowe, a także publikacje oraz materiały edukacyjne.

 

 

Dodaj komentarz