Scenariusz projektu: Niezapominajka – to jest niezwykła bajka

Scenariusz projektu: Niezapominajka – to jest niezwykła bajka

Kolejny kompletny scenariusz projektu, zrealizowany i przetestowany w ramach seminarium z cyklu Mój pierwszy projekt eTwinning z Ambasadorem.

Wszystkie znajdziecie tu:

Scenariusze aktywności  

 

Autorka: Katarzyna Sopolińska – Ambasadorka, trenerka kursów i warsztatów programu eTwinning w województwie kujawsko-pomorskim

Nauczycielka dyplomowany z 20 letnim stażem. Pracuje w Szkole Podstawowej nr 11 im. Stefana Batorego w Inowrocławiu. Od 2005 roku związana z Programem eTwinning, którego jest nieustającą fanką. Na swoim koncie ma realizację wielu projektów eTwinning, za które otrzymała Krajową i Europejską Odznakę Jakości. Doświadczenie zdobyte podczas realizacji eTwinningowych projektów doprowadziło do kolejnego etapu jakim były projekty Comenius, a obecnie Erasmus+.  Od kilku lat ambasadorka Programu eTwinning  i trenerka kursów online. W 2015 roku na 10-lecie programu wyróżniona tytułem Top Ambassador of the Decade in Poland.  W życiu prywatnym mama 21 letniej córki i drużynowa 125 Drużyny Harcerskiej Pomarańczarnia. Lubi podróżować, poznawać nowe miejsca i dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi.

Blog: https://nauczycielwpodrozy.blogspot.com/

Facebook – eTwinning Kujawsko-Pomorskie

 

Scenariusz projektu „Niezapominajka – to jest niezwykła bajka”

Opis projektu:

Pomysł projektu oparty jest na Dniu Polskiej Niezapominajki – święta przyrody obchodzonego corocznie 15 maja, mającego na celu promowanie jej walorów, stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski. Święto ma również na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji. Uczniowie będą brali udział w różnych aktywnościach dzięki, którym zwrócą uwagę na różnorodność biologiczną, przygotują się do obchodów Święta Niezapominajki w swoich szkołach i wspólnie z partnerami stworzą bajkę opowiadającą o przygodach Niezapominajki.

Projekt może być realizowany w ramach obchodów Dnia Niezapominajki.

Grupa docelowa: uczniowie klas 1-6  szkoły podstawowej

Obszary tematyczne: przyroda, informatyka, język i literatura, sztuka

Narzędzia TIK:

Canva, StoryJumper, Padlet, Answergarden, Quiver, Wakelet, Incredibox, LearningApps, BiteAble, Youtube,

Czas trwania: około 3 miesięcy

Każda aktywność realizowana jest pod opieką wybranego koordynatora, który czuwa nad przebiegiem działania, terminami i dokonuje ewaluacji.

 

Scenariusz projektu