Scenariusz projektu: Postaw na Ziemię

Scenariusz projektu: Postaw na Ziemię

Kolejny kompletny scenariusz projektu, zrealizowany i przetestowany w ramach seminarium z cyklu Mój pierwszy projekt eTwinning z Ambasadorem.

Wszystkie znajdziecie tu:

Scenariusze aktywności  

 

 

Autorką jest Malwina Kordus – Ambasadorka i trenerka programu eTwinning

Nauczycielka języka niemieckiego w Szkole Podstawowej nr 26 we Wrocławiu, nagrodzonej Odznaką Szkoły eTwinning. Realizuje projekty w j.niemieckim, angielskim i polskim, nagradzane Krajowymi i Europejskimi Odznakami eTwinning. Szkolny koordynator Szkół Stowarzyszonych UNESCO i Klubu Szkół UNICEF, Microsoft Innovative Educator Ekspert (2019, 2020),z zamiłowania opiekun grupy teatralnej.

 

Scenariusz projektu „Postaw na Ziemię”

Opis projektu:

Celem projektu jest zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów i zainteresowania otaczającą nasz przyrodą. Wspólnie zastanowimy się, co jest największym zagrożeniem dla naszej planety, i jak możemy jej pomóc. Stworzymy eko-poradnik i quizy, wybierzemy najciekawszy projekt eko-logo koszulki i napiszemy międzyszkolny list do Ziemi. Dzięki naszym wspólnym zadaniom przygotujemy się do świętowania międzynarodowego dnia Ziemi.

Projekt może być realizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi.

Grupa docelowa: uczniowie klas 4-8  szkoły podstawowej

Obszary tematyczne:edukacja ekologiczna, informatyka

Narzędzia TIK:

Canva, Genially, Dokumenty Google, Przeezntacje Google, Quizizz, Kahoot, Mentimeter, Google Maps, AvatarMaker, Padlet, StoryJumper

Czas trwania: około 3 miesięcy

 

Scenariusz projektu