Scenariusz projektu: Rund um den Tisch

Scenariusz projektu: Rund um den Tisch

Kolejny kompletny scenariusz projektu, zrealizowany i przetestowany w ramach seminarium z cyklu Mój pierwszy projekt eTwinning z Ambasadorem.

Wszystkie znajdziecie tu:

Scenariusze aktywności  

 

 

Autorką jest Malwina Kordus – Ambasadorka i trenerka programu eTwinning

Nauczycielka języka niemieckiego w Szkole Podstawowej nr 26 we Wrocławiu, nagrodzonej Odznaką Szkoły eTwinning. Realizuje projekty w j.niemieckim, angielskim i polskim, nagradzane Krajowymi i Europejskimi Odznakami eTwinning. Szkolny koordynator Szkół Stowarzyszonych UNESCO i Klubu Szkół UNICEF, Microsoft Innovative Educator Ekspert (2019, 2020),z zamiłowania opiekun grupy teatralnej.

 

Scenariusz projektu „Rund um den Tisch”

Opis projektu:

Projekt „Rund um den Tisch” skierowany jest do nauczycieli j. niemieckiego. Jego celem jest zwiększenie motywacji do nauki języka niemieckiego i rozwinięcie słownictwa związanego z posiłkami (nazwy owoców, warzyw, napojów, potraw, przepisy kulinarne, jadłospisy). W trakcie trwania projektu wspólnie zasiadamy do wirtualnego stołu, przypominamy sobie zasady dobrego zachowania, zapoznajemy się z daniami charakterystycznymi  dla obszaru niemieckojęzycznego i  tworzymy jadłospisy dla nastolatków.

Grupa docelowa: uczniowie klas 4-8  szkoły podstawowej

Obszary tematyczne: j. niemiecki, kraje niemieckojęzyczne, informatyka

Narzędzia TIK:

Canva, Genially, Dokumenty Google, Przezntacje Google,Quizizz, Wordwall, Educandy,  Mentimeter, Google Maps, AvatarMaker,

Czas trwania: około 3 miesięcy

 

Scenariusz projektu